Dzień Dziecka na Rynku!

Zapominamy o internecie, smartfonach, konsolach do gier. Przypominamy sobie za to, jak dobrze można się bawić, korzystając z wyobraźni i przestrzeni. Miasto Katowice zaprasza na Dzień Dziecka na placu Centralnym. – Będą gry i zabawy z czasów analogowych, a wśród nich: guma, klasy, 10 000 klocków, bańki mydlane, malowanie twarzy, wata cukrowa, warsztaty sensoplastyczne oraz Bolek i Lolek.

Spotykamy się w niedzielę 3 czerwca, zaczynamy już o godzinie 10.00!!!

Wydarzenie jest tak skonstruowane, aby pokazać współczesnym dzieciom, jak mogli się bawić ich rodzice. Katowicki plac Centralny został podzielony na kilka stref tematycznych. Pierwsza z nich nazwana „Codziennie na placu” przypomni gry i zabawy niegdyś popularne na każdym podwórku. Dzieci, pod opieką animatorów, zagrają w klasy, poskaczą w gumę, sprawdzą, czy potrafią bez mrugnięcia okiem powiedzieć „pomidor”, albo szybko znieruchomieć, kiedy Baba Jaga patrzy…

Kolejna strefa została nazywana „Święto na placu”. Tutaj zgrupowano atrakcje bardziej odświętne. Przygotowano między innymi: malowanie buziek, watę cukrową, stanowisko z kolorowymi włosami i dmuchaną zjeżdżalnię. Nie zabraknie także fotobudki.

W strefie o nazwie „Robota na placu” dzieci będą miały do dyspozycji 10 000 klocków LEGO, a wśród nich Duplo, Bricks, zestawy mieszane (City, Star Wars, Ninjago), do dyspozycji dzieci oddane zostaną także dwa specjalne stoliki z podstawkami, a najmłodsi będą mogli korzystać z LEGO na dywanie.
Dla tych, którzy nie boją się pobrudzić, przygotowano warsztaty plastyczne stymulujące 5 zmysłów (węch, wzrok, dotyk, słuch, smak) z wykorzystaniem produktów spożywczych.

Zabawa na placu potrwa od godziny 10.00 do 18.00, a dokładnie o godzinie 12.00 zaplanowano specjalną projekcję w kinie Światowid. Zobaczymy filmy z serii „Bolek i Lolek wśród górników”.

Termin: 3 czerwca 2018, od godz. 10.00

Miejsce: Rynek w Katowicach

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice