Dzień Dziecka w Gliwickim Teatrze Muzycznym

Dzień Dziecka w Gliwickim Teatrze Muzycznym

Dzień Dziecka w Gliwickim Teatrze Muzycznym rozpoczyna się 29 maja

Dokładny repertuar można znaleźć TU …

W programie:

29.05. – 01.06.2015 – PINOKIO

Musicalowa wersja klasycznej bajki. Pinokio, wystrugany przez starego Dżepetta, bardzo chce zostać prawdziwym chłopcem. Nie jest to jednak takie proste, zwłaszcza kiedy świat podsuwa mu pod drewniany nosek coraz to nowe pokusy. Jak łatwo im ulec, coraz bardziej oddalając się od upragnionego tytułu „grzecznego chłopca”! Nowe piosenki Włodzimierza Korcza, magiczne sztuczki, teatralny wieloryb połykający biednego Pinokia – zmagania Pinokia z niepoprawnym światem dziecięca widownia Gliwickiego Teatru Muzycznego będzie mogła podziwiać w wyjątkowej teatralnej inscenizacji. Wszystko zaś po to, żeby zachwycić dzieci i pokazać im, że teatr jest miejscem ciekawym i pełnym niespodzianek, przy których blednie nawet wycieczka do Disneylandu. No, może nie do końca blednie – Disneyland jest jednak bardzo daleko, a scena Gliwickiego Teatru Muzycznego tuż obok. Zapraszamy więc naszych najmłodszych widzów na przedstawienie, dzięki któremu dowiedzą się, że w teatrze nie jest nudno i po którym – mamy nadzieję – na zawsze pokochają nie tylko naszą scenę.

Czas trwania: 2 godz. (1 przerwa)

 

31.05.2015 XCIX Krakowski Salon Poezji w Gliwicach. Poezja dla dzieci

„Stoi na stacji lokomotywa…” – a GTM zaprasza małych gliwiczan, aby usiedli wygodnie w teatralnych fotelach i zasłuchali się w strofy, na których wychowały się już całe pokolenia Polaków. Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by przypomnieć naszych klasyków literatury dziecięcej, z Julianem Tuwimem, Janem Brzechwą i Kornelem Makuszyńskim na czele.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej. Pierwsza impreza z tego cyklu odbyłą się w styczniu 2002 roku w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W każdą niedzielę aktorzy czytają tam swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszy „żywa” muzyka w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W ramach Salonu spotykają się aktorzy z różnych teatrów krakowskich, gwiazdy z innych miast, starzy z młodymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z mniej znanymi.

2-3.06.2015 MAŁY KSIĄŻĘ

Mały Książę” to historia pewnej podróży i niezwykłej znajomości. Zagubiony na bezkresnej pustyni pilot, któremu cudem udało się przeżyć katastrofę samolotową, spotyka młodego chłopca. Jak się okazuje, przybywa on z kosmosu, gdzie – wraz z piękną i dostojną Różą – zamieszkuje niewielką planetę. Pewnego razu wyrusza w podróż, aby znaleźć prawdziwego przyjaciela i odkryć znaczenie przyjaźni – zanim jednak trafi na Ziemię, napotka po drodze najdziwniejsze postacie ze świata dorosłych, którzy również zamieszkują kosmiczne przestrzenie. Jak zakończy się jego przygoda? Czy osiągnie wymarzony cel? Gliwicki musical to niewątpliwie jedna z najciekawszych realizacji familijnych, jakie kiedykolwiek powstały. Oglądający go najmłodsi będą mogli uciec na chwilę do innego świata, gdzie spróbują zrozumieć skomplikowany sposób myślenia dorosłych. Tymczasem rodzice będą mogli przypomnieć sobie beztroskie chwile, kiedy byli dziećmi – być może uda im się dzięki temu jeszcze bardziej zacieśnić więzy ze swoimi pociechami. Spotkanie Małego Księcia i pilota to opowieść o przenikaniu się dwóch światów, która wzrusza, bawi oraz uczy. Przede wszystkim jednak, jest próbą przełożenia na język teatru „dziecięcej filozofii”. Kolorowy wszechświat pełen oryginalnych postaci, poruszające piosenki oraz magiczna opowieść gwarantują natomiast doskonałą zabawę dla całej rodziny!

Uwaga! Spektakl dla dzieci powyżej 6 lat.

Czas trwania: 1 godz. 55 minut (1 przerwa)

Miejsce: Gliwicki Teatr Muzyczny, ul. Nowy Świat 55/5, Gliwice

Źródło: Gliwicki Teatr Muzyczny, Dzień Dziecka w Gliwickim Teatrze Muzycznym

 

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice