Dzień Dziecka w skansenie

Skansen w Chorzowie serdecznie zaprasza, przede wszystkim naszych najmłodszych zwiedzających, 31 maja w godzinach od 12.00 do 16.00 na „Dzień Dziecka” w skansenie.

Podczas imprezy będzie można wziąć udział w zabawach plastycznych, warsztatach zabawek drewnianych czy grach podwórkowych. Na najmłodszych czeka miasteczko „autochodzik”, w którym poznają zasady ruchu drogowego oraz spotkanie z bajkowymi Mikrulkami, mieszkającymi w skansenie.

Na scenie wystąpi Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Dąbrowa”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Sarna”, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Mały Chorzów” oraz zespół „Na szlaku”.

O godzinie 14.00 będzie można zobaczyć spektakl lalek „O dwóch braciach” na podstawie opowieści Gustawa Morcinka.

Podczas „Dnia Dziecka” organizatorzy opowiedzą o łupkowej tabliczce, kałamarzu i worku z grochem, czyli o tym czym dawna szkoła różni się od współczesnej, a skansenowskie lalki – Marysia i Janek wytłumaczą co jadły, w co się bawiły i gdzie spały dzieci na dawnej wsi.

Zapraszamy też do wzięcia udziału w „Wiejskiej Grze terenowej”. Szukanie igły w stogu siana, mielenie ziarna w żarnach czy gra na trombicie – to tylko niektóre z zadań czekające na naszych gości. Osoby chcące brać udział w grze muszą przy wejściu pobrać karty zadań i mapę.

Termin: 31.05.2015 Początek zabawy o godzinie 12.00.

Ceny biletów: 7 zł i 9 zł. DZIECI WSTĘP BEZPŁATNY.

Miejsce: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie

ul. Parkowa 25

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice