Dzień Lasu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

dzień lasu

Dzień Lasu

21.03.2015 r. w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się Dzień Lasu. Dlaczego ta data jest ważna? Powodów jest kilka, przede wszystkim lasy są miejscem, gdzie żyje wiele gatunków zwierząt, to dzięki nim mogą prawidłowo funkcjonować. Z drzew korzystamy w celach spożywczych, zjadamy owoce, z liści robimy herbatę, a z nasion kawę. Drzewa dostarczają nam energii cieplnej, są materiałem budulcowym. Warto pamiętać o tej dacie, bo lasy odgrywają istotną rolę w życiu człowieka. W związku z powyższym zapraszamy na wspólne obchody Dnia Lasu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

 

Tego dnia w programie m.in.: akcja sadzenie drzewek, która organizowana jest przez Nadleśnictwo Katowickie, przeprowadzone zostaną warsztaty dendrologicznych z Panem Łukaszem Fuglewiczem, ponadto będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach terenowych, które będą prowadzone przez zaproszonych gości, m.in. pracowników z Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, a także gry i zabawy dla dzieci.

Dzień Lasu to także świetna okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, przyjrzeć się bliżej naturze i choć przez chwilę zastanowić się, jak dużą rolę odgrywają w naszym życiu lasy.

 

 

Termin: 21.03.2015 godz. 9.00-16.00

Bilety po 5 i 10 zł

 

Miejsce: Śląski Ogród Zoologiczny, Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów 

Źródło: ZOO Chorzów

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice