Dzień Ptaków w śląskim ZOO

Potrafisz rozpoznać dzięcioła, bociana i wróbla? Wiesz, czym różni się sikora bogatka od modraszki? W lesie umiesz rozpoznać po głosie drozda śpiewaka i raniuszka? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście „nie”, to Śląski Ogród Zoologiczny ma dla Was rozwiązanie i serdecznie zaprasza na ‚Dzień Ptaków’. Tegoroczne święto poświęcone będzie naszym rodzimym gatunkom tych fascynujących i zupełnie niezwykłych zwierząt.

W programie między innymi:
– spacer po zoo z lornetkami w poszukiwaniu ptaków oraz nauka ich rozpoznawania,
– konkurs wiedzy dla dzieci w wieku 12-16 lat,
– ptasia gra terenowa,
– gry i zabawy dla dzieci.

Termin: 07.04.2018, godz. 9:30 – 17:00

Bilety: wg cennika …

Miejsce: Śląski Ogród Zoologiczny, Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów

Źródło: ZOO Chorzów, Dzień Ptaków w śląskim ZOO

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy

 

Śląski Ogród Zoologiczny

Posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym.Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów – jedyna  tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie.

Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców naszego województwa jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz ze wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie.

Zoo w liczbach:

Rok założenia : 1958 (rozpoczęcie budowy w roku 1954)

Powierzchnia : 47,6235 ha

Frekwencja w roku 2017: 398 271 osób

Zatrudnionych : 145 osób

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice