Gotuj z nami! Kanapki Alicji z Krainy Czarów – warsztaty kulinarne

Gotuj z nami! Kanapki Alicji z Krainy Czarów - warsztaty kulinarne

Szalona herbatka u Kapelusznika to tylko jedno z niezwykłych wydarzeń, w których uczestniczyła bohaterka książki Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla, matematyka, fotografa i pisarza epoki wiktoriańskiej. Tradycja długiego popołudniowego spotkania towarzyskiego jest kultywowana w Anglii od czasów królowej Wiktorii. Gościom podaje się do herbaty m.in. kanapki z ogórkiem. Warsztaty literacko-kulinarne, na które zaprasza Muzeum Górnośląskie przeniosą uczestników w ten nieco zapomniany świat literatury i kulinariów.

Podczas pierwszej części spotkania Jolanta Zaczkowska opowie o historii powstania wyjątkowej książki dla dzieci i dorosłych oraz przedstawi, jak przebiegało wspomniane spotkanie w towarzystwie Kapelusznika, Marcowego Zająca i Susła.

W czasie zajęć praktycznych uczestnicy dowiedzą się, jakie wartości odżywcze mają kanapki z masłem oraz ogórkiem i spróbują przygotować je samodzielnie, korzystając dla urozmaicenia z foremek do ciasta oraz temperówki do warzyw. Następnie sfotografujemy powstałe dzieła kulinarne i zaprosimy uczestników do wspólnego stołu.

Data: 7.11.2015, godz. 11.30

Koszt: 6 zł

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Jolanta Zaczkowska

Na zdjęciu: Jeremi Kubicki, Podwieczorek, 1936, obraz ze zbiorów MGB

Źródło: MG, Gotuj z nami! Kanapki Alicji z Krainy Czarów – warsztaty kulinarne

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice