Jarmark na Nikiszu

Jarmark na Nikiszu

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych zaprasza serdecznie do Nikiszowca na 8. JARMARK NA NIKISZU. Jarmark to symbol dobrej zmiany, jaka zaszła w Nikiszowcu w ostatnich latach. Osiedle rozwija się, a wraz z nim Jarmark.

Jarmark to jednak nie tylko stragany. W tym roku na gości czeka niezwykła atrakcja – w sobotę i w niedzielę od godziny 11:00 będzie można podziwiać Nikiszowiec z perspektywy… balonu wznoszącego się ponad dachy osiedla.

Jeszcze wcześniej bo już od 10:00 startuje karuzela wiedeńska i pociąg Świętego Mikołaja. W sobotę także gra miejsko-leśna czyli zabawa zorganizowana wspólnie z Lasami Państwowymi oraz konkurs ekologiczny przygotowany przez BioBazar.

Wieczorem w Centrum Zimbardo czeka nas spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem „Hajerem” Bieńkiem, który tym roku opowie o podróży do Santiago de Compostela.

Niedziela to jeszcze więcej atrakcji. O 13:00 startują występy na scenie. Na niej zarówno coś dla dzieci – m.in. widowisko „Mikołajowe marzenia do spełnienia”, jak i dla nieco starszych widzów. Tradycyjnie już zagra Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek pod dyrekcją Andrzeja Pisarzowskiego. Zobaczymy też występ Teatru Studio 47 i ich Sceny z Życia Ślonzoka. Na nikiszowieckim rynku będzie można spotkać Mikołaja i jego świtę. Po południu coś dla miłośników nowoczesnych elektronicznych brzmień, czyli koncert c.h.district i tegoroczne objawienie polskiej sceny muzycznej, czyli zespół RYSY, który zagra o godzinie 18:00.

Termin: 5-6.12.2015, od godz. 10.00

Wstęp: wolny

Szczegółowy plan na plakacie lub stronie wydarzenia (FB)

Miejsce: Osiedle Nikiszowiec (Rynek), Katowice

Źródło: strona wydarzenia (FB), Jarmark na Nikiszu

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice