Storm. Opowieść o odwadze

Storm. Opowieść o odwadze.

Średniowieczne miasteczko, w którym żyje 12-letni Storm ma wiele tajemnic. Jedną z nich jest list, o którym wciąż szepczą dorośli. Chłopiec chce dowiedzieć się więcej. Ciekawość popchnie go w stronę wielkiej przygody. Film przenosi widzów do burzliwych realiów początku XVI wieku, kiedy to Marcin Luter zapoczątkował reformację i doprowadził do gwałtownych przemian w Europie. Najnowszy film Dennisa Botsa, autora nagrodzonych na Festiwalu Kino Dzieci „Sekretów wojny”, to trzymająca w napięciu i dynamiczna opowieść, której klimat młodszym widzom przypomni „Harry’ego Pottera”, a starszym – „Sherlocka Holmesa” Guy’a Ritchie’ego.

 

Termin: 08.02.2018, godz. 10.15

Bilety: 18 zł

Miejsce: Kino Światowid, ul. 3-go Maja 7, Katowice

Źródło: Kino Światowid Katowice, Storm. Opowieść o odwadze

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

 

Historia Kina Światowid

Katowickie kino studyjne „Światowid” istnieje od lat 40-tych ubiegłego stulecia, lecz historia kina na ulicy 3 maja sięga lat jeszcze wcześniejszych – sięga początków ubiegłego wieku. Julius Eckerich postawił nowe kino o antycznej nazwie „Colosseum” (z miejscami dla 400 widzów) w oficynie przy Grundmanstrasse 7 (dzisiejszej 3 Maja), powierzając jego budowę mistrzowi budowlanemu Martinowi Tichauerowi. Pierwsze zbudowane od podstaw kino katowickie otwarto z wielką pompą na Boże Narodzenie, 25 grudnia 1909 roku, a w prasie reklamowano je jako „największy teatr kinematograficzny na Górnym Śląsku”. I właśnie dokładnie w tym samym miejscu znajduje się dzisiaj kino „Światowid”, lecz o zupełnie innym kształcie architektonicznym.*

Przez ponad 60 lat istnienia kino dorobiło się solidnej marki oraz – przede wszystkim – sympatii widzów, z których najwierniejsi są z nami nawet od kilkudziesięciu lat.

Obecnie kino „Światowid” należy do międzynarodowej organizacji Europa Cinemas, promującej kino europejskie, oraz do Sieci Kin Studyjnych. Właścicielem kina jest Instytucja Filmowa „Silesia-Film”. Kierownikiem kina jest Adam Pazera.

Sala kinowa posiada 212 bardzo wygodnych miejsc. Ceny biletów są stałe, nie zmieniają się w zależności od dnia tygodnia. Nie ma zniżek – za wyjątkiem cyklicznej imprezy „Przystanek Poniedziałek w Europie” – (zniżki dla młodzieży szkolnej i studentów), oraz karnetów.

 

Reklama na portalu z wydarzeniami dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice