Klub Zielonej Żyrafy – Piąty żywioł – MUZYKA

Klub Zielonej Żyrafy w Bytomiu zaprasza na kreatywne warsztaty dźwiękowe dla dzieci w wieku od 4-7 lat i ich opiekunów 
16 marca 2019r. / sobota / godz. 10.00 

Tym razem Klub Zielonej Żyrafy wypełni się przeróżnymi dźwiękami. 
Będziemy improwizować! Wspólnie zagramy na ciszy i na swoim ciele, zaszumimy i postrzelamy na folii bąbelkowej, zaszeleścimy workami foliowymi, zaświszczemy i pozgrzytamy na peszlu, pobębnimy na rurach tonalnych. Kalimby, karimby, deszczownice, bębny gadające, szumiące jak morze, przeszkadzajki i pomagajki! Zabrzmi woda, wiatr, ogień i ziemia. Zapraszamy dzieci z opiekunami w podróż, w świat wyobraźni, a naszym wehikułem będzie muzyka.

Prowadzenie:
Joanna Bronisławska / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam! Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granicą (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn).

Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: „Wybiegły!” z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą.
W 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU – nadawanego przez  Polskie Radio Program Trzeci „Trójka”. Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ. W 2014 roku odbyła się premiera jej płyty pt. ”BIAŁO”, na podstawie prozy Mirona Białoszewskiego z tomu „Szumy, zlepy, ciągi”, które ukazały się nakładem wydawnictwa BOŁT records i mik.musik.  W 2015 roku we współpracy z magazynem o muzyce współczesnej Glissando, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi, z lekcji muzyki i warsztatów, które prowadzi pt. „Jest LEKCJA jest TEMAT”.

Współtworzy międzynarodowy projekt artystyczny  – „Efter Sóley DMK AsiKids”. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych  w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku, na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy „MUZYKODROM – stacje lotów muzycznych”, miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem.
Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców „Aukso4Kids” we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA, Rynek 26 , Bytom

Bilet:  normalny – 30 zł – dziecko / 30 zł – opiekun  (zakup biletów w Bytomskim Centrum Kultury)
Czas trwania: 1,5 godz.

Termin: 16.03.2019, godz. 10.00

Źródło: BECEK, Klub Zielonej Żyrafy

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice