Klub Zielonej Żyrafy – instrumenty muzyczne

Klub Zielonej Żyrafy
Metalowe puszki, plastikowe kubki, rurki i butelki, drewniane pudełka, kartonowe rury to tylko niektóre z nietypowych materiałów, które zamienią się w najróżniejsze instrumenty muzyczne w naszym specjalnym laboratorium.
Podczas listopadowego spotkania Klubu Zielonej Żyrafy zabierzemy dzieci wraz z rodzicami do dźwiękowej krainy. Najmłodsi. będą mieli niepowtarzalną okazję samodzielnie wykonać instrumenty z materiałów przeznaczonych do recyclingu, a także poznają sposoby powstawania i wydobywania dźwięków. Każdy zbuduje swój wymyślony instrument, nawet całkiem „odjazdowy”!
Wszyscy będą mieli również dostęp do „galerii” gotowych instrumentów muzycznych oraz obiektów dźwiękowych, gwarantujących świetną zabawę.
Wspólnie stworzymy różne instrumenty: małe, duże, akustyczne, elektroniczne… Będą stukać, pukać, dmuchać, szarpać, badać skąd się bierze dźwięk!
Z plastikowych kubków powstaną korpusy i pudła rezonansowe gitar. Metalowe i plastikowe rurki  przeobrażą się w flety, fletnie pana i dzwonki. Z kolei jajka niespodzianki, plastikowe butelki po wodzie mineralnej, metalowe kapsle, materiały sypkie (groch, soja, ryż itp.)  zastąpią grzechotki. A to dopiero początek.

 

 

 

 

Termin: 14.11.2015, godz. 10.00

Czas trwania ok. 3 godziny

Bilety: 15 zł

 

 

Miejsce: BECEK (sala Akwarium), pl. Karin Stanek 1, Bytom

Źródło: BECEK, Świat magicznych eksperymentów

 

Klub Zielonej Żyrafy
Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci  z rodzicami. Klub Zielonej Żyrafy promuje twórczą edukację. Wspólne działania rodziców i dzieci podczas warsztatów, pozwalają na lepsze wzajemne poznanie się, a także na odkrywanie drzemiących w nich talentów i pasji. Zajęcia     w Klubie Zielonej Żyrafy są propozycją na niebanalne spędzenie sobotniego przedpołudnia w miłej i twórczej atmosferze. To wspólna, rodzinna, kreatywna zabawa. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych artystów, instruktorów i pedagogów. W programie warsztatów: zajęcia interdyscyplinarne, plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice