Kresy dla dzieci

Oprowadzenie po wystawie Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie dedykowane najmłodszym

Kresy, czyli…? Na to pytanie organizatorzy postarają się
pomóc odnaleźć odpowiedź podczas dedykowanego najmłodszym zwiedzającym oprowadzania po wystawie Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. To właśnie dla dzieci przygotowano specjalną ścieżkę edukacyjną i towarzyszący jej folder. Podczas oprowadzania o charakterze warsztatowym odbędziemy podróż po stylach i epokach, za sprawą której chcemy przybliżyć najmłodszym znaczenie Kresów w kulturze polskiej, a także najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski, które ukształtowały postrzeganie tych terenów. Naszymi przewodnikami będą wybitni polscy artyści przełomu XIX i XX wieku. Patrząc na ich obrazy, wspólnie zastanowimy się na tym, co może wyrażać sztuka i czy jest dobrym źródłem wiedzy dla historyków. Sami również odkryjemy w sobie duszę artysty…

Zapraszając dzieci na wystawę „Kresy w malarstwie polskim…”, Muzeum w Gliwicach rozpoczyna nowy cykl wydarzeń zachęcający najmłodszych do zwiedzania muzeum i ułatwiający im zrozumienie kolejnych ekspozycji muzealnych. Planowane ścieżki edukacyjne na wystawach stałych i czasowych będą pomocą dla dorosłych, chcących przybliżyć dzieciom pojęcia ważne dla kultury i polskiej historii. Organizatorzy zapraszają opiekunów do aktywnego udziału w proponowanej formule zwiedzania. Dla wszystkich uczestników wydarzeń przewidziano specjalne odznaki.

Termin: 31 marca 2019, godz. 12.00

Miejsce: Willa Caro, Gliwice

ul. Dolnych Wałów 8A, 44-100 Gliwice

Zajęcia dla dzieci od lat 5 do 12 wraz z opiekunami. Koszt – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice