Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie 2015

Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie 2015

​Jak zrobić baterię z cytryny? Do którego szpitala trafiają chore wiewiórki i dziki? Czy samochody służa ekologii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na uczestników Leśnego Pikniku Rodzinnego EKOODPOWIEDZIALNIE, który od 13 do 14 czerwca będzie się odbywał w Katowickim Parku Leśnym. Wstęp wolny.

Ponad pięćdziesiąt atrakcji dla małych i dużych będzie czekało w Katowickim Parku Leśnym na uczestników rodzinnego pikniku EKOODPOWIEDZIALNIE. To impreza dla wszystkich, niezależnie od tego czy są z ekologią za pan brat czy dopiero zamierzają zmienić swoje nawyki na bardziej sprzyjające przyrodzie. Leśnicy, pracownicy Zieleni Miejskiej, Wydziału Kształtowania Środowiska, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, artyści, naukowcy oraz społecznicy zamierzają udowodnić, że ekologia jest nie tylko pożyteczna, ale również niezwykle fascynująca, a troska o przyrodę może być świetną zabawą.

Najmłodszym zwolennikom ekoodpowiedzialności spodobają się z pewnością eksperymenty i pokazy naukowe. Studenckie Koło Naukowe Foton z Politechniki Śląskiej pokaże jak zrobić baterię z cytryny, a Grupa Eksperymentatorzy z Uniwersytetu Śląskiego udowodni, że woda może wrzeć również w temperaturze pokojowej. Dzięki stoisku Lasów Państwowych będzie można dowiedzieć się co nieco o działalności leśnego pogotowia ratunkowego, przygotować budki lęgowe, rozpoznać zwierzęta po tropach oraz bez szkody dla siebie i pszczół zajrzeć do wnętrza ula. Sporo atrakcji czeka na amatorów rozmaitych maszyn i urządzeń. Katowiccy wodociągowcy zaprezentują w działaniu zadymiarkę kanalizacyjną, która zwykła sprawiać niemiłą niespodziankę nielegalnie odprowadzającym ścieki. Zakład Zieleni Miejskiej przywiezie wielkie kosiarki, Grupa Dąbrowscy samochód elektryczny Renault ZOE, a pracownia modelarska IKAR zasilane prądem multikoptery oraz poduszkowce. W programie znalazły się również spektakle teatralne i koncerty.

Będzie także można wymienić elektrośmieci na sadzonki.

Termin: 13-14.06.2015, od godz. 13.00

 

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Miejsce: Katowicki Park Leśny, Dolina Trzech Stawów

Źródło: katowice.eu, Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie 2015

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice