Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie

Energia elektryczna z cytryny, słońca, wiatru, wody czy jednak z głębi ziemi? Jak nas widzi słońce? Wymiana elektrośmieci na sadzonki, warsztaty sadzenia roślin i pokazy sprzętu pomagającego utrzymać Katowice w czystości. Znamy już pierwsze szczegóły Leśnego Pikniku Rodzinnego – Ekoodpowiedzialnie. 22 maja całymi rodzinami spotykamy się w Katowickim Parku Leśnym.

Leśny Piknik rodzinny to impreza dla wszystkich. Niezależnie od tego czy są z ekologią za pan brat czy dopiero zamierzają zmienić swoje nawyki na bardziej sprzyjające przyrodzie. Leśnicy, pracownicy Zieleni Miejskiej, Wydziału Kształtowania Środowiska, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, katowickiej Straży Miejskiej, Katowickich Wodociągów, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Katowicach, KZK GOP,  artyści, naukowcy, nauczyciele, uczniowie oraz społecznicy udowodnią, że ekologia jest nie tylko pożyteczna, ale również niezwykle fascynująca, a troska o przyrodę może być świetną zabawą.

Najmłodszym spodobają się z pewnością eksperymenty i pokazy naukowe. Podczas pikniku dowiemy się na przykład jak zrobić baterię z cytryny, zobaczymy jak nas widzi słońce, poznamy najbardziej ekscytujące zastosowania prostych praw natury, nauczymy się rozróżniać tropy zwierząt i sadzić rośliny.  Zobaczymy też turbiny wodne i wiatrowe oraz urządzenia dbające o porządek w mieście, a nawet sprawdzimy jak za pomocą robota sprawdzić wnętrze rurociągu. Przyjrzymy się tez z bliska oczyszczalni ścieków i dostrzegalni przeciwpożarowej.

Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie odbędzie się w niedzielę 22 maja w Katowickim Parku Leśnym (obok lotniska Muchowiec). Zapraszamy od godziny 11.00. Wszystkie atrakcje dostępne bezpłatnie. Co 20 minut z przystanku przy ulicy Mickiewicza w Katowicach odjeżdżać będzie specjalny autobus S1, przygotowany z myślą o uczestnikach pikniku. W autobus będzie można wsiąść także na dworcu oraz przy ulicy Jagiellońskiej i Francuskiej.

 

Źródło: www.katowice.eu

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice