‚Maluchy w Krainie Dźwięków’ – koncert dla najmłodszych

Trzeci sezon cyklu koncertów Maluchy w krainie dźwięku wraca po wakacjach. Poprzednie dwa sezony spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem najmłodszych widzów i ich rodziców. Z tym większą przyjemnością organizatorzy zapraszają na nowe, comiesięczne koncerty w kolejnym sezonie 2019/2020.

Maluchy w krainie dźwięku to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyja specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych matach, kocykach i poduchach maluchy z opiekunami zasiadają wspólnie z muzykami. Czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut. Na zakończenie każdego koncertu okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc Maluchy w krainie dźwięku proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy.

Terminy:

13 października 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Muzyka i kolory”
3 listopada 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Bębniąco, dudniąco…”
8 grudnia 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – „Czarodziejski świąteczny czas w muzyce”
12 stycznia 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15
9 lutego 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15
15 marca 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15
19 kwietnia 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15
17 maja 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15

Wiek uczestników: niemowlęta i dzieci do lat 6 wraz z opiekunami.

Uwaga! Ze względu na komfort i bezpieczeństwo najmłodszych przed wejściem do przestrzeni, w której odbywa się koncert, należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie – czyli „przytulne” obuwie zamienne).

Bilety na wydarzenie ‚Maluchy w krainie dźwięku’ w cenie: 15 zł dzieci, 25 zł dorośli

Rezerwacje: tel. 512 024 062, bilety@mckrudasl.pl

Miejsce: Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Ruda Śląska

Źródło: Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ‚Maluchy w Krainie Dźwięków’

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice