Maluchy w krainie dźwięku preview muzyka, dźwięk, ruch i zabawa – koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6

Maluchy w krainie dźwięku

„Maluchy w krainie dźwięku” to nowa propozycja Gliwickiego Teatru Muzycznego skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.

Cykl nietypowych koncertów inspirowanych badaniami empirycznymi i doświadczeniem prof. E.E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Celem dzieła Gordona jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Podobnie jak w nauce mowy mały człowiek musi wiele usłyszeć zanim wypowie pierwsze słowo, tak samo oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii możemy doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

Koncerty „Maluchy w krainie dźwięku” odbywać się będą bez podziału na publiczność i  wykonawców. W centrum, na materacach i kolorowych poduchach zasiądą dzieci i ich rodzice – będzie można poczuć się jak na letnim pikniku. Muzycy rozmieszczeni w koło i poruszać się będą pomiędzy publicznością. Będzie to niecodzienny koncert łączący elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych.

Projekt jest autorskim programem Doroty Banaś, absolwentki Wydziału Pedagogiki Muzycznej Uniwersytetu Ślaskiego, skrzypaczki Filharmonii Zabrzańskiej, animatorki kultury.

 

Harmonogram koncertów:

„Przeboje bajek i filmów” – 14 i 15 maja 2016, godz. 14.00 i 15.15
Koncert dla niemowląt i małych dzieci i ich rodzin w maju zabrzmi przebojami. Motywy filmów i bajek będą podstawą do gordonowskich muzycznych improwizacji. Niesieni melodią będziemy bawić się łącząc przeciwieństwa: dur – moll, cicho – głośno, ruch – postój. Będzie muzycznie, zabawnie i edukacyjnie zarazem.

„Wakacje tuż, tuż …” – 4 i 5  czerwca 2016, godz. 14.00 i 15.15
Wakacje niebawem toteż zaczarujemy rzeczywistość gorącymi melodiami, aby przywołać ciepłe lato. Na kolorowym dywanie poczujemy się jak na letnim pikniku z dobrą muzyczką w tle. Usłyszymy standardy jazzowe, wakacyjne piosenki z przed lat utwory, przy których nasza stała publiczność w tym sezonie bawiła się najlepiej.

Informacje praktyczne dla Rodziców i Opiekunów:
– koncerty odbywają się w przestrzeni kameralnej,
– prosimy o zdjęcie butów przed wejściem do sali, w której odbywa się koncert (można przynieść ze sobą kapcie),
– prosimy, aby w trakcie koncertu nie spożywać pokarmów i napojów

Bilety: 25 zł /15 zł

Miejsce: Gliwicki Teatr Muzyczny, ul. Nowy Świat 55/5, Gliwice

Źródło: Gliwicki Teatr Muzyczny, Maluchy w krainie dźwięku

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice