Mamo, Tato chodźmy na koncert! i Akcja Lato 2015

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi katowickimi instytucjami kultury zaplanowano plenerowe spotkania z muzyką połączone z konkursem plastycznym.

W lipcu spotkamy się „w ogródku” MDK „Koszutka”, Pod Lipami przy MDK „Szopienice-Giszowiec” i w Zawodziu w MDK „Bogucice-Zawodzie”.

Głównymi adresatami koncertów pozostaną nadal ich najmłodsi słuchacze, którzy zaproszeni są jak zwykle dotąd wraz z rodzicami, babciami, dziadkami, innymi członkami rodziny, czy przyjaciółmi. Z myślą o nich zaplanowano również programy poszczególnych koncertów, w których wezmą udział wybitni, młodzi artyści, wychowankowie katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

12 i 19 lipca zagra Trio klarnetowe, a w ostatnią lipcową niedzielę (26. lipca) duet skrzypcowo-akordeonowy „Ad libitum”. Podczas fantastycznej muzycznej zabawy będzie można usłyszeć rytmy tańców z różnych stron świata, od węgierskiego czardasza po pochodzący zza oceanu słynny ragtime Scotta Joplina.

Wyobraźnię małych słuchaczy poruszy mistrz Jan Sebastian Bach, ale i wyjątkowa „kocia muzyka” J. Noble’a. Organizator wierzy, że na tyle skutecznie, że zaowocuje to powstaniem pięknych rysunków i prac plastycznych, które wezmą udział w konkursie. Gorąco zachęca do wzięcia udziału w wakacyjnej muzycznej zabawie. Jak zawsze wstęp wolny!

Harmonogram koncertów:

  • 26 lipca (niedziela), godz. 16.00 KATOWICE-Zawodzie – MDK „Bogucice-Zawodzie”, ul. Marcinkowskiego 13

Ad Libitum Duo: Małgorzata Wojciechowska – skrzypce, Adam Potera – akordeon

Lilianna Moll – słowo

Program:

J.S. Bach – Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 cz. I, A. Piazzolla – „Ave Maria”, V. Runchak – „Mozaika huculska”, wiązanka tradycyjnych melodii klezmerskich (opr. własne), J. Noble – „Kocia suita” (wybór), V. Monti – Czardasz

Wstęp: wolny, bez wcześniejszej rezerwacji

Źródło: IPiUM, Mamo, Tato chodźmy na koncert! i Akcja Lato 2015

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice