Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018

Stadion Śląski jest idealnym miejscem dla lekkiej atletyki. Zmodernizowany obiekt już w środę będzie areną zmagań największych gwiazd „królowej sportu”, ze świeżo upieczonymi medalistami mistrzostw Europy w Berlinie na czele. Podwójna mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic zmierzy się w biegu na 400 m ze swoimi koleżankami ze złotej sztafety oraz utytułowaną Caster Semenyą. Dwoje mistrzów w pchnięciu kulą Paulina Guba i Michał Haratyk oraz wicemistrz Konrad Bukowiecki postarają się
o równie dobre rezultaty jak podczas mistrzostw. Przeciwnikiem naszych panów będzie mistrz świata Tom Walsh. 

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Srebrny medalista mistrzostw Europy na 1500 m Marcin Lewandowski pobiegnie na Stadionie Śląskim na 800 m, podejmując rywalizację z mistrzem Adamem Kszczotem oraz brązowym medalistą Pierrem-Ambroise Bossem.

Emocji nie zabraknie również w biegu sprinterskim, gdzie zobaczymy legendę jamajskich biegów Asafę Powella oraz najszybszego w tym roku Ronniego Bakera.

Pierwszą trójkę europejskiego czempionatu zobaczymy również w konkursie rzutu młotem mężczyzn. Czy Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek i Węgier Bence Halasz zmienią kolejność na podium w Chorzowie? Okazję na rewanż za nieudany występ
w Berlinie będzie miał nasz znakomity dyskobol Piotr Małachowski, który postara się udowodnić mistrzowi Europy Andriusowi Gudžiusowi i Robertowi Hartingowi, że to był tylko wypadek przy pracy. W biegu na 1500 m pań zobaczymy naszą srebrną Sofię Ennaoui. Na 100 m ppł pobiegnie mistrzyni Europy, Białorusinka Elvira Herman,
a w szranki z nią stanie Karolina Kołeczek, która w Berlinie zajęła szóstą lokatę. Emocjonująco zapowiada się również rywalizacja w skoku o tyczce, gdzie zmierzy się trzech uczestników finału ze Stadionu Olimpijskiego – absolutny rekordzista świata Renaud Lavillenie oraz Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

 

Bramy dla widzów zostaną otwarte o godzinie 15.00. Wejście bramami numer 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 20:00. Wstęp na zawody jest wolny, zajmowanie miejsc na trybunach odbywa się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Sugerujemy przybycie na stadion możliwie jak najwcześniej. Przed startem Memoriału na kibiców czekać będą liczne atrakcje – animacje, konkursy, dobra muzyka. Czynnych będzie także wiele punktów gastronomicznych.

Czy będą jakieś imprezy towarzyszące?

Tak, organizatorzy przygotowali także w dniu Memoriału Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny – na Placu Europejskim przy bramie nr 4 Stadionu Śląskim w godz. 15:00-18:00 na całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w kilku strefach tematycznych. Uczestnictwo we wszystkich aktywnościach jest bezpłatne.

  • Strefa lekkoatletyczna – gdzie pod okiem trenerów będzie można spróbować swoich sił w pchnięciu kulą, rzutach młotem i dyskiem i biegach przez płotki.
  • Strefa zdrowia – z fachowymi poradami dietetyków na temat przestrzegania właściwej diety, doboru ćwiczeń, sposobach radzenia sobie ze stresem.
  • Strefa integracyjna – pokazy sportowej rywalizacji osób z niepełnosprawnościami: handbike, walki szermiercze i koszykówka na wózkach.
  • Strefa dzieci – zajęcia plastyczne z animatorami, których tematem przewodnim będzie lekkoatletyka oraz printwall (odciśnięcie swojej pomalowanej dłoni na specjalnej ściance).

Lista startowa do pobrania TUTAJ

 

Termin: 22 sierpnia 2018, start godz. 16.00

Miejsce: Stadion Śląski

 

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice