‚Międzynarodowy Dzień Teatru’ w Teatrze Ateneum – warsztaty rodzinne

'Międzynarodowy Dzień Teatru' w Teatrze Ateneum - warsztaty rodzinne

‚Międzynarodowy Dzień Teatru’ w Teatrze Ateneum – warsztaty rodzinne

 

ZRÓB SOBIE TEATR! – warsztaty rodzinne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Ateneum zaprasza na familijne warsztaty, podczas których wyczarujemy teatr z kartonu, patyków i sznurka!

Do twórczej zabawy zaprasza dzieci (w wieku 6-10 lat) oraz ich opiekunów (np. rodziców, dziadków, rodzeństwo). Spotkanie zakłada współpracę dzieci i dorosłych, dlatego ważne jest żeby najmłodsi przyszli z opiekunami.

Prowadzenie: Anna Nowak

Termin: 24.03.2018, godz. 13.00 – 16.00

Wstęp wolny.

Obowiązują zapisy:
dow@ateneumteatr.pl,
tel. 32 253 79 26, 32 602 92 55

Miejsce: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, ul. Jana 10, Katowice

Źródło: Teatr Ateneum, ‚Międzynarodowy Dzień Teatru’ w Teatrze Ateneum – warsztaty rodzinne

 

 

O Teatrze Ateneum

Oblicze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” kształtowało się od początku w oparciu o miejscowe środowisko twórcze. Współpraca ze śląskimi artystami nadal jest wyróżnikiem katowickiej sceny, ale od wielu lat równolegle rozwijają się kontakty z artystami z kraju i zagranicy (m.in. z Czech, Austrii, Meksyku, Słowacji, Japonii).

W kierowanym do dzieci repertuarze dominuje baśniowa klasyka, choć nie brak pozycji współczesnej dramaturgii. Realizowany w różnych konwencjach, wykorzystuje środki teatru lalkowego i jego związki ze sceną żywego planu. Szczególnie dużo uwagi poświęca się kształtowaniu gustu małych widzów poprzez warstwę plastyczną oraz muzykę.


Nowym wyzwaniem artystycznym jest nurt spektakli dla dorosłych, który pojawił się wraz z premierami Jamy Franza Kafki, Ballad i romansów Adama Mickiewicza oraz Joanny d’Arc w adaptacji Karela Brožka.


Od 2007 r. działa Galeria Ateneum, będąca drugą, kameralną sceną teatru i przestrzenią ekspozycyjną.
Od 2002 r. propozycje nie tylko dla najmłodszych znakomicie uzupełnia Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom”.
Ze swymi przedstawieniami zespół gościł wielokrotnie za granicą, m. in. w Austrii, Czechach, Holandii, Niemczech, Słowacji, USA, Wielkiej Brytanii. Uczestniczył też w krajowych i międzynarodowych festiwalach, niejednokrotnie uzyskując nagrody za swe prezentacje.

Reklama na portalu dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy …

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice