Mikołaj w Beceku – „Trzy świnki”

Opowieść o trzech Świnkach, które nieświadome niebezpieczeństw wyruszają w drogę, by szukać swego miejsca w świecie. Tylko jedna ze świnek postanawia  –  zgodnie z radą Mamy  –  wybudować dla siebie domek. Wkrótce pojawia się zły Wilk, który podstępem postanawia Świnki zjeść. Bardzo szybko okazuje się, że opieszałe świnki będą musiały ponieść konsekwencje swojego lenistwa… Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy, Świnki uczą się, że w gromadzie siła, a Wilk zamiast obiadem zostaje „poczęstowany” guzem na czole. Ten niezwykle barwny i żywiołowy spektakl zrealizowany został w konwencji maskowo-lalkowej. Przedstawienie opowiada o wchodzeniu w świat dorosłych i o tym, jak ważne bywają pierwsze życiowe wybory. Uczy, że wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.

 

Co to znaczy być dorosłym? Jedni mówią, że dorosłym jest się wtedy gdy inni nas podziwiają i liczą się z naszym zdaniem; drudzy, że wtedy gdy inni się nas boją i wykonują nasze rozkazy; jeszcze inni, że dzieje się to wtedy gdy stajemy się samodzielni i niezależni.
Tymczasem dla mnie bycie dorosłym, to odnajdywanie dziecięcej radości we wszystkich – nawet trudnych, odpowiedzialnych i często przykrych życiowych wyzwaniach. Bycie dorosłym to chyba po prostu świadome bycie dzieckiem. Bajka Trzy świnki, oprócz tego że jest solidną lekcją życia i przetrwania, pokazuje nam, że bardzo łatwo wpaść w pułapkę „dorosłości”, która sprowadza się do tego, że zamiast stawania się dorosłym, przestajemy być dziećmi, a to bardzo niezdrowe. A co lubią dzieci? Przygodę, zabawę, tajemnicę, wyzwania, a co najważniejsze nie znoszą się nudzić i lubią się śmiać. Z tego i innych względów jest to spektakl, który – mam nadzieję – przypadnie do gustu widzom w każdym wieku. Zapraszam serdecznie. „Kto ostatni ten gapa!”
/Lech Walicki – reżyser spektaklu/

 
Po spektaklu w holu BCK Mikołaj będzie rozdawał dzieciom drobne upominki.

 

Termin: 4 grudnia 2016 (niedziela), godz. 17.00

Miejsce: Sala ToTu
BECEK, Bytomskie Centrum Kultury
Plac Karin Stanek 1, Bytom
  • Bilet:
  • normalny – 17 zł
  • ulgowy – uczestnicy klubu zielonej żyrafy – 14 zł

 

Trzy świnki
na motywach baśni Braci Grimm
Teatr Groteska
www.groteska.pl

tekst: Adolf Weltschek
reżyseria: Lech Walicki
scenografia: Małgorzata Zwolińska
muzyka: Iga Eckert
asystent reżysera: Paweł Mróz
inspicjent: Marek Stawowczyk

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice