Muzeum baśni – baśniowe warsztaty dla najmłodszych!

Muzeum – miejsce, nad którym czas nie ma władzy, a zabytki opowiadają o skarbach i sekretach przeszłości. Można się tam spotkać z historią, a czasami i z… baśnią. Bo Muzeum to wymarzona przestrzeń, aby rozwinąć skrzydła wyobraźni. 2 kwietnia Muzeum w Gliwicach zaprasza najmłodszych na czwarte spotkanie w ramach warsztatów Muzeum baśni. Tym razem scenerią do tworzenia baśni stanie się wystawa Wiek pary. Maszyny, które zmieniły świat. 

Uczestnicy zajęć poznają wybrane obiekty i fragmenty ekspozycji, które staną się punktem wyjścia do snucia opowieści o baśniowych stworach i wydarzeniach. Dzięki pracy nad napełnianiem obiektu własną historią dzieci będą miały szansę dłużej obcować z zabytkami, dokładniej im się przyjrzeć, zapamiętać dotyczące ich szczegóły.

Wędrówka po wystawie i tworzenie opowieści będą przeplatane zabawami ruchowymi, które pozwolą na utrzymanie dziecięcego entuzjazmu i uwagi. Jako podsumowanie każdych zajęć dzieci wykonają prace plastyczne związane z wymyślonymi podczas warsztatów historiami.

Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak – opowiadacz baśni i animator kultury. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej, prowadzi zajęcia w przedszkolach na Śląsku i w Małopolsce. Autor bloga basnienawarsztacie.pl i książki Zabawy z Ryżem.

 

 

Termin: 02.04.2016, godz. 11.00 i 13.00

Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

Miejsce: Muzeum w Gliwicach (Willa Caro), ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice

Źródło:Muzeum w Gliwicach, Muzeum baśni – baśniowe warsztaty dla najmłodszych!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice