Z cyklu ‚Muzeum z każdej strony’ w Muzeum Śląskim

Z cyklu 'Muzeum z każdej strony' w Muzeum Śląskim

Z cyklu ‚Muzeum z każdej strony’ w Muzeum Śląskim

Podczas tegorocznych spotkań z cyklu „Muzeum z każdej strony” uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami malarskimi. Warsztat malarski poprzedzony będzie wizytą w galeriach Muzeum Śląskiego, gdzie zobaczymy jak tworzyli mistrzowie. Zestawienie różnych technik malarskich, takich, jak: akryle, akwarele, tempery, pastele, połączone będzie z informacjami dotyczącymi różnych gatunków malarskich: portretu, martwej natury, pejzażu, sceny rodzajowej. Pozwoli to uzyskać podstawowe wiadomości związane z tworzeniem obrazu. Każde spotkanie będzie spotkaniem z inną techniką i innym gatunkiem malarskim. Na uczestników będzie czekał profesjonalnie przygotowany warsztat pracy.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Termin: 27.01.2018, godz. 12.00

Odwiedzając Galerię Sztuki Sakralnej zobaczymy, jak w epoce Średniowiecza malowano obrazy, jakich materiałów używano i jaka była ich tematyka. Następnie dzieci namalują obraz w technice, którą posługiwali się artyści średniowieczni. Tematyka inspirowana będzie legendą. 

Wstęp na wydarzenie Z cyklu ‚Muzeum z każdej strony’ w Muzeum Śląskim 7 zł (opiekunowie wstęp wolny)/ BRAK WOLNYCH MIEJSC

Miejsce: Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1 / zbiórka przy kasach

Źródło: MŚ, Z cyklu ‚Muzeum z każdej strony’ w Muzeum Śląskim

 

 

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl?,

 

O Muzeum Śląskim

Muzeum Śląskie zostało powołane do życia uchwałą Sejmu Śląskiego z 23 stycznia 1929 i działało do wybuchu II wojny światowej w 1939. Restytuowane w 1984, w 2006 wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów. W 2015 instytucja uzyskała swoją nową, docelową siedzibę w nowoczesnym kompleksie gmachów w Katowicach przy ul. T. Dobrowolskiego 1.

Do najcenniejszych zbiorów Muzeum Śląskiego należą kolekcje: malarstwa polskiego sprzed i po 1945 roku (w której znajdują się prace m.in. Józefa Chełmońskiego, Artura Grottgera, Tadeusza Makowskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego), sztuki nieprofesjonalnej, fotografii artystycznej i dokumentalnej, plakatu polskiego oraz bogate zbiory etnograficzne i z zakresu polskiej plastyki scenicznej.

Więcej tekstu na stronie Muzeum Śląskiego …

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice