Muzeum przed Wielkanocą – warsztaty rodzinne

Muzeum przed Wielkanocą - warsztaty rodzinne

Muzeum przed Wielkanocą – warsztaty rodzinne

Spotkanie z tradycją – warsztaty tworzenia piszczałek wielkopostnych

Muzeum w Gliwicach serdecznie zaprasza na warsztaty tworzenia piszczałek wielkopostnych (gwizdków) z bzu czarnego. Jest to nie lada gratka nie tylko miłośników muzyki ludowej, ale także zagorzałych majsterkowiczów. Po raz pierwszy w Gliwicach odbędą się warsztaty tworzenia instrumentów z Przemkiem Fickiem i Marcinem Blachurą z Żywiecczyzny! Na warsztatach zapoznamy się z narzędziami i materiałami oraz poznamy tajniki budowy piszczałki –jedynego instrumentu, na którym mogli grać górale w okresie Wielkiego Postu.

Każdy uczestnik wyjdzie z warsztatów z własnoręcznie wykonanym drewnianym gwizdkiem. Prowadzenie: Przemysław Ficek i Marcin Blachura

Termin: 24.02.2018, godz. 11.00 i 13.30

Zajęcia dla dzieci od lat 5-ciu wraz z rodzicami lub opiekunami i osób dorosłych.

Czas trwania – 90 min.

Koszt udziału w warsztatach  – 1 zł od osoby, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

Miejsce: Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice, tel.: (48) 32 231 08 54

Źródło: Muzeum w Gliwicach, Muzeum przed Wielkanocą – warsztaty rodzinne

 

 

Muzeum w Gliwicach to instytucja z ponad 100-letnią tradycją. Powstało w 1905 roku jako Muzeum Górnośląskie (Oberschlesische Museum). Od 1945 roku funkcjonuje pod nazwą Muzeum w Gliwicach. Obecnie placówkę tworzą cztery oddziały: Willa Caro, Zamek Piastowski, Oddział Odlewnictwa Artystycznego, Radiostacja Gliwice, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich oraz cztery działy główne: sztuka i rzemiosło artystyczne, archeologia, historia i etnografia. Swoje miejsce mają tu również specjalistyczna biblioteka oraz Czytelnia Sztuki.

Muzeum oprócz wystaw stałych proponuje liczne wystawy czasowe. Jest organizatorem wielu interesujących spotkań i wykładów, koncertów oraz różnorodnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się także wydawaniem publikacji, głównie katalogów zbiorów i wystaw, wydawnictw tematycznych w ramach serii monograficznej i Rocznika Muzeum w Gliwicach.

Damian Recław

 

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy …

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice