Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodów

Muzykodrom - Katowice Miasto Ogrodów

Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodówrodów

Muzykodrom to wyjątkowe miejsce dla dzieci na mapie Katowic – Miasta Muzyki UNESCO. Jego bazą jest Miasto Ogrodów (Dawne Centrum Kultury Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). To centrum lotów w kosmos melodii, rytmu i harmonii. To miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje. Czasami wypełnia się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie gramy, śpiewamy, komponujemy, eksperymentujemy, badamy, myślimy, poszukujemy i słuchamy.

Termin: 17.02.2018

  • Spotkanie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat, godz. 12.30-13.45

Do czego służyły skaczące kuleczki w teledyskach braci Fleisher’ów? Co ma wspólnego żółta łódź podwodna z muzyką i dlaczego australijskie kangury odliczały czas do powstania MTV?
Na najbliższym Muzykodromie poznamy wiele ciekawostek z historii teledysku. Dowiemy się gdzie naradził się i jak długą (i arcyciekawą!) drogę przeszedł współczesny wideoklip muzyczny. Gościem spotkania będzie Maciej Gryzełko.

Maciej Gryzełko

Montażysta filmowy oraz twórca filmowych spotów, wizualizacji, teledysków. Absolwent Montażu na Wydziale Reżyserii PWSFTViT im. L.Schillera w Łodzi oraz Produkcji filmowej na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury. Kurator sekcji wideoklipu festiwalu filmowego Ars Independent. Współprowadzi kolektyw filmowy Frank Futerro poświęcony działaniom z zakresu postprodukcji filmowej.

 

Zapisy na Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodów…

Opłata za udział w zajęciach (wnoszona na miejscu): 5 zł / uczestnik

Zapisy do środy w tygodniu poprzedzającym zajęcia.
O możliwości wzięcia udziału dziecka w zajęciach Muzykodromu poinformujemy drogą mailową (w czwartek przed dniem zajęć).

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zapisów!

Prosimy pamiętać o obowiązującym obuwiu zmiennym.

Miejsce: plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Źródło: Miasto Ogrodów, Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodów

 

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek powstała 1 lutego 2016 r. w wyniku połączenia Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Do zadań statutowych instytucji należą m.in. prowadzenie działalności kulturalnej, wydawniczej i edukacyjnej oraz organizacja wydarzeń artystycznych, w tym międzynarodowych festiwali takich jak: Katowice JazzArt Festival, Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, Katowice Street Art Festival, Ars Independent Festival czy Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Katowice Miasto Ogrodów realizuje ponadto program Mikrogranty, który ma celu wsparcie projektów artystycznych realizowanych przez organizacje pozarządowe, oraz szereg przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturalnej, takich jak Medialab Katowice, Biuro Dźwięku Katowice czy Plac na glanc, którego celem jest rewitalizacja śląskich podwórek. Kluczowym zadaniem instytucji jest realizacja programu UNESCO. Od grudnia 2015 r. Katowice należą bowiem do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki.

 

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl?, zapraszany do naszej akcji „Sam wyceń swoją reklamę” – ceny już od 1 zł

enlargement