Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodów

Muzykodrom - Katowice Miasto Ogrodów

Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodówrodów

Muzykodrom to wyjątkowe miejsce dla dzieci na mapie Katowic – Miasta Muzyki UNESCO. Jego bazą jest Miasto Ogrodów (Dawne Centrum Kultury Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). To centrum lotów w kosmos melodii, rytmu i harmonii. To miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje. Czasami wypełnia się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie gramy, śpiewamy, komponujemy, eksperymentujemy, badamy, myślimy, poszukujemy i słuchamy.

Termin: 03.03.2018

  • Violin Di w Poziomie (dzieci w wieku 0-2,5 lat) godz. 10 – 10.45,
  • Violin Di w Pionie (dzieci w wieku 2,5 – 5 lat) godz. 11.15 – 12

Koncert Gordonowski dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami to wydarzenie niecodzienne ze względu na swoją formułę, jak i na wyjątkowych odbiorców.

E.E Gordon amerykański muzyk jazzowy, badacz rozwoju muzycznego u małych dzieci, profesor uniwersytecki, proponuje rozpoczynać rozwój muzyczny już w pierwszych miesiącach życia. Tak jak następuje rozwoju mowy, tak samo, poprzez stworzenie wokół dziecka odpowiedniego środowiska muzycznego powodujemy jego postęp. Przy czym muzyka wpływa na rozwój psychofizyczny
i emocjonalnym malucha, przyspiesza rozwój mowy, często wspomaga w leczeniu dysfunkcji organizmu.

Spotkanie z muzyką „Maluch i muzyka” odbywa się w bezpiecznej przestrzeni na kolorowych materacach i poduszkach. Muzycy proponują żywą muzykę w danym temacie, melodie szybkie występują na przemian z wolnymi, smutne z wesołymi, kontrastowość pobudza zainteresowanie. Nieodzowny z muzyką jest ruch. Dzieci mogą dowolnie poruszać się w przestrzeni, prowadzący jedynie proponują pewne formy ruchu, czy zabawy. W teorii uczenia się muzyki Gordona każde dziecko ma swój indywidualny czas i wolność w muzycznym rozwoju.

  • Spotkanie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat, godz. 12.30-13.45

Temat: *PRZETWORZENIA-ODTWORZENIA*

Warsztaty twórcze na bazie muzyki i sztuki wizualnej.

Przetwarzanie będzie motywem przewodnim warsztatów. Posłuchamy fragmentów oryginalnych utworów muzycznych , by potem posłuchać improwizacji i przetworzeń tych dzieł. Czym różni się oryginał od utworu będącego wariacją muzyczną? Czy tak samo jest w sztukach wizualnych?
To będzie nasz punkt wyjścia. Zastosujemy techniki artystyczne polegające na zmianie dzieła
sztuki w odrębną pracę twórczą. Stworzymy collage, pracę techniką mieszaną. Mali autorzy wykorzystają możliwość przypadku w sztuce, przetworzeń i zmian. Całość działań zakończymy wizytą na wystawie Normana Leto „Nieistniejące przestrzenie wystaw”.

 

Zapisy na Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodów…

Opłata za udział w zajęciach (wnoszona na miejscu): 5 zł / uczestnik

Zapisy do środy w tygodniu poprzedzającym zajęcia.
O możliwości wzięcia udziału dziecka w zajęciach Muzykodromu organizator poinformuje drogą mailową (w czwartek przed dniem zajęć).

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zapisów!

Prosimy pamiętać o obowiązującym obuwiu zmiennym.

Miejsce: plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Źródło: Miasto Ogrodów, Muzykodrom – Katowice Miasto Ogrodów

 

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek powstała 1 lutego 2016 r. w wyniku połączenia Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Do zadań statutowych instytucji należą m.in. prowadzenie działalności kulturalnej, wydawniczej i edukacyjnej oraz organizacja wydarzeń artystycznych, w tym międzynarodowych festiwali takich jak: Katowice JazzArt Festival, Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, Katowice Street Art Festival, Ars Independent Festival czy Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Katowice Miasto Ogrodów realizuje ponadto program Mikrogranty, który ma celu wsparcie projektów artystycznych realizowanych przez organizacje pozarządowe, oraz szereg przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturalnej, takich jak Medialab Katowice, Biuro Dźwięku Katowice czy Plac na glanc, którego celem jest rewitalizacja śląskich podwórek. Kluczowym zadaniem instytucji jest realizacja programu UNESCO. Od grudnia 2015 r. Katowice należą bowiem do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki.

 

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl?, zapraszany do naszej akcji „Sam wyceń swoją reklamę” – ceny już od 1 zł

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice