Niedziela pod znakiem żyrafy

Niedziela pod znakiem żyrafy

Jeszcze pod koniec XX wieku całkowitą liczebność żyraf w Afryce oszacowano na ponad 140 tysięcy osobników. Według danych opublikowanych przez GCF (Giraffe Conservation Foundation) zaledwie 15 lat później (2013 r.), liczebność gatunku nie przekraczała już 80 tysięcy…

Wśród głównych czynników wpływających na spadek liczebności żyraf w Afryce wymienia się m.in. kłusownictwo, utratę i degradację siedlisk naturalnych, wojny i niepokoje społeczne, a także epidemie. Większość z nich wiąże się bezpośrednio z działalnością człowieka!

W związku z wyraźnym spadkiem liczebności tych wyjątkowych zwierząt, podejmuje się różnego rodzaju działania, służące ich ochronie. Są wśród nich akcje informacyjne oraz edukacyjne, takie jak ustanowiony w ubiegłym roku Dzień Żyrafy przypadający 21 czerwca.  W tym roku w tym międzynarodowym święcie żyrafy bierze udział także Śląski Ogród Zoologiczny!

Dla wszystkich uczestników zaplanowano szereg niezwykłych atrakcji. O 11.00 rozpocznie się gra terenowa , w sąsiedztwie pawilonu żyraf zlokalizowany będzie stolik z zabawami i konkursami dla dzieci , a w godzinach od 12.00 do 17.00 będzie można zwiedzić pawilon od środka. Dodatkowo w godzinach wyznaczonych przez opiekunów  zwiedzający będą mogli uczestniczyć w karmieniu tych pięknych zwierząt.

Termin: 21.06.2015, godz. 11.00

Bilety: cennik ZOO …

Miejsce: Śląski Ogród Zoologiczny, al. Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów

Źródło: ZOO, Niedziela pod znakiem żyrafy, Foto: Szymon Szyller

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice