Niedzielne Poranki Teatralne

Niedzielne Poranki Teatralne
Kolejny sposób na miłe, rodzinne, weekendowe spędzenie czasu. PKZ Dom Kultury Ząbkowice zaprasza dzieci i rodziców na Niedzielne Poranki Teatralne.
28 października, godz. 10:30 | O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka znalazły czapeczkę (przedstawienie interaktywne)
Bajka opowiada o losach dwóch skrzatów, które znajdują w lesie czapkę wielkiego maga Hipolita Szare Piórko. Kiedy okazuje się, że został on zamieniony w powietrze, skrzaty postanawiają użyć wszystkich sił, aby go odczarować. By tego dokonać będą potrzebowały pomocy. Przedstawienie zachęca dzieci do aktywnego trybu życia oraz kreuje pozytywne wartości, które powinny istnieć między rodzeństwem.
18 listopada, godz. 10:30 | SmoG Wawelski
Spektakl przygotowany na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy. Smok Wawelski został pokonany. Niestety Kraków nawiedził potwór znacznie groźniejszy. SmoG Wawelski pojawił się w mieście przez brak dbałości mieszkańców o czystość powietrza. Palenie śmieci, zbyt duża ilość pojazdów w mieście, mało zieleni, sprawiło, że prapraprawnuk króla Kraka również musi zmierzyć się z zagrożeniem.
16 grudnia, godz. 10:30 | Niesamowite przygody Ruperta Greena
Opowieść o rodzeństwie – Alicji i Piotrze, które przestało zwracać na siebie uwagę. Nie potrafią się ze sobą bawić, rozmawiać, zapomnieli nawet, jak mają na imię. Pewnego dnia na ich dachu ląduje dziwny stwór, który postanawia przenieść ich w czasie do średniowiecza, aby tam mogli odnaleźć dawno zatraconą dziecięcą wyobraźnię oraz braterską miłość.
Bilety: 10 zł
Czas trwania spektaklu – ok. 45 min.
Miejsce: Dom Kultury Ząbkowice, Chemiczna 2, 42-520 Dąbrowa Górnicza
Źródło: PKZ, Niedzielne poranki teatralne
Pałac Kultury Zagłębia jest samorządową instytucją kultury, w ramach której funkcjonują:
- siedziba główna przy pl. Wolności 1,
- Dom Kultury Ząbkowice przy ul. Chemicznej 2,
- kluby osiedlowe zlokalizowane przy największych osiedlach mieszkaniowych miasta (5 placówek),
- świetlice środowiskowe, zlokalizowane na terenach „zielonych” Dąbrowy Górniczej (11 placówek).
Budynek Pałacu został wybudowany w latach 1951-58 w/g projektu architekta Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarty 11 Stycznia 1958 r.- początkowo funkcjonował jako Dom Kultury Zagłębia, następnie jako Dąbrowski Pałac Kultury, a w końcowym etapie, aż po dzień dzisiejszy jako Pałac Kultury Zagłębia.
Architektura budynku jest przykładem socrealizmu, stylu architektonicznego lubującego się w ciężkim, bogatym wystroju wnętrz i monumentalizmie. W obiekcie znajduje się duża sala widowiskowa ze sceną obrotową i bogatym zapleczem scenicznym, kameralna sala kinowa, galeria sztuki, piwnica teatralna, reprezentacyjna sala lustrzana, kawiarnia oraz kilka mniejszych pomieszczeń, w których organizowane są różnego rodzaju warsztaty oraz zajęcia. Na szczególną uwagę zasługują ogromne i reprezentacyjne hole, których powierzchnia stanowi aż 1900m2.
Upływ czasu nie zmienił podstawowej misji Pałacu jaką jest zapewnienie mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i okolic możliwości obcowania z kulturą i sztuką. Celem nadrzędnym wciąż pozostaje edukacja dzieci i młodzieży prowadzona przez dział Edukacji Artystycznej, Kino Kadr, Galerię sztuki oraz pozostałe placówki.
Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy
Kalendarz wydarzeń
wydarzenia, imprezy, atrakcje dla dzieci Śląsk, Zagłębie to właśnie KulturalnyBajtel.pl
Portal Kulturalny Bajtel, to źródło wiadomości dla rodzin z dziećmi dotyczących imprez na Śląsku i w Zagłębiu. U nas znajdziecie propozycje jak spędzić najbliższy weekend w aglomeracji śląskiej, ale także propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci, tj.: sztuki walki, piłka nożna, zajęcia plastyczne oraz przeróżnych innych zajęć artystycznych i sportowych. Dla aktywnych w tygodniu mamy także wiele propozycji zajęć kreatywnych, sportowych czy artystycznych, a także wiele wystaw czy zajęć zorganizowanych. Zapraszamy do grona użytkowników Kulturalnego Bajtla, u nas każdy znajdzie wiele atrakcji dla siebie.
I oczywiście pamiętajcie, że: KulturalnyBajtel.pl to wydarzenia, imprezy, atrakcje dla dzieci Śląsk, Zagłębie :)
Jeśli chcecie się z nami skontaktować to piszcie na: info@kulturalnybajtel.pl