Niedzielny Poranek Teatralny – ‚Jaś i Małgosia’

Niedzielny Poranek Teatralny - 'Jaś i Małgosia'

Niedzielny Poranek Teatralny – ‚Jaś i Małgosia’

Nowa odsłona klasycznej bajki wciągnie małych widzów nie tylko w ciekawą opowieść o przygodach rodzeństwa, ale też zapozna z tematyką ekologiczną z myślą o zbliżającym się Światowym Dniu Ziemi (22 kwietnia).

Termin: 15.04.2018, godz. 10.30

Bilety: 10 zł

Miejsce: Dom Kultury Ząbkowice, ul. Chemiczna 2, Dąbrowa Górnicza

Źródło: PKZ, Niedzielny Poranek Teatralny – ‚Jaś i Małgosia’

 

Reklama na portalu z wydarzeniami dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

 

Pałac Kultury Zagłębia jest samorządową instytucją kultury, w ramach której funkcjonują:

  • siedziba główna przy pl. Wolności 1,
  • Dom Kultury Ząbkowice przy ul. Chemicznej 2,
  • kluby osiedlowe zlokalizowane przy największych osiedlach mieszkaniowych miasta (5 placówek),
  • świetlice środowiskowe, zlokalizowane na terenach „zielonych” Dąbrowy Górniczej (11 placówek).

Budynek Pałacu został wybudowany w latach 1951-58 w/g projektu architekta Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarty 11 Stycznia 1958 r.-  początkowo funkcjonował jako Dom Kultury Zagłębia, następnie jako Dąbrowski Pałac Kultury, a w końcowym etapie, aż po dzień dzisiejszy jako Pałac Kultury Zagłębia. 

Architektura budynku jest przykładem socrealizmu, stylu architektonicznego lubującego się w ciężkim, bogatym wystroju wnętrz i monumentalizmie. W obiekcie znajduje się duża sala widowiskowa ze sceną obrotową i bogatym zapleczem scenicznym, kameralna sala kinowa, galeria sztuki, piwnica teatralna, reprezentacyjna sala lustrzana, kawiarnia oraz kilka mniejszych pomieszczeń, w których organizowane są różnego rodzaju warsztaty oraz zajęcia. Na szczególną uwagę zasługują ogromne i reprezentacyjne hole, których powierzchnia stanowi aż 1900m2.

Upływ czasu nie zmienił podstawowej misji Pałacu jaką jest zapewnienie mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i okolic możliwości obcowania z kulturą i sztuką. Celem nadrzędnym wciąż pozostaje edukacja dzieci i młodzieży prowadzona przez dział Edukacji Artystycznej, Kino Kadr, Galerię sztuki oraz pozostałe placówki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością w dziale Wydarzenia repertuarowe oraz Edukacja artystyczna.

enlargement