Niedzielny Poranek Teatralny – ‚Babroszki lecą w kosmos’

Niedzielny Poranek Teatralny - 'Babroszki lecą w kosmos'

Niedzielny Poranek Teatralny – ‚Babroszki lecą w kosmos’

Interaktywny spektakl – to historia uroczych stworków, które pewnego dnia postanawiają wylecieć w kosmos. W podróż zabierają dzieci, a po awaryjnym lądowaniu na Księżycu przyjdzie im stawić czoło groźnemu Hrabiemu Robotowi i oswobodzić mieszkańców Moonowa spod jego władzy. W przedstawieniu, porywającym do zabawy zarówno dzieci, jak i ich rodziców, wykorzystano motywy ze znanych filmów oraz bajek. Spektakl zwraca uwagę na inność, podkreśla wartość tolerancji względem innych kultur.

Termin: 17.06.2018, godz. 10.30

Bilety: 10 zł

Miejsce: Dom Kultury Ząbkowice, ul. Chemiczna 2, Dąbrowa Górnicza

Źródło: PKZ, Niedzielny Poranek Teatralny – ‚Babroszki lecą w kosmos’

 

Reklama na portalu z wydarzeniami dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

 

Pałac Kultury Zagłębia jest samorządową instytucją kultury, w ramach której funkcjonują:

  • siedziba główna przy pl. Wolności 1,
  • Dom Kultury Ząbkowice przy ul. Chemicznej 2,
  • kluby osiedlowe zlokalizowane przy największych osiedlach mieszkaniowych miasta (5 placówek),
  • świetlice środowiskowe, zlokalizowane na terenach „zielonych” Dąbrowy Górniczej (11 placówek).

Budynek Pałacu został wybudowany w latach 1951-58 w/g projektu architekta Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarty 11 Stycznia 1958 r.-  początkowo funkcjonował jako Dom Kultury Zagłębia, następnie jako Dąbrowski Pałac Kultury, a w końcowym etapie, aż po dzień dzisiejszy jako Pałac Kultury Zagłębia. 

Architektura budynku jest przykładem socrealizmu, stylu architektonicznego lubującego się w ciężkim, bogatym wystroju wnętrz i monumentalizmie. W obiekcie znajduje się duża sala widowiskowa ze sceną obrotową i bogatym zapleczem scenicznym, kameralna sala kinowa, galeria sztuki, piwnica teatralna, reprezentacyjna sala lustrzana, kawiarnia oraz kilka mniejszych pomieszczeń, w których organizowane są różnego rodzaju warsztaty oraz zajęcia. Na szczególną uwagę zasługują ogromne i reprezentacyjne hole, których powierzchnia stanowi aż 1900m2.

Upływ czasu nie zmienił podstawowej misji Pałacu jaką jest zapewnienie mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i okolic możliwości obcowania z kulturą i sztuką. Celem nadrzędnym wciąż pozostaje edukacja dzieci i młodzieży prowadzona przez dział Edukacji Artystycznej, Kino Kadr, Galerię sztuki oraz pozostałe placówki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością w dziale Wydarzenia repertuarowe oraz Edukacja artystyczna.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice