Noc Świętojańska w Parku Śląskim

Przed nami najdłuższa noc w roku, czyli Noc Świętojańska zwana też Nocą Kupały. Już w najbliższą sobotę będzie można świętować ją w Parku Śląskim. Czynne będą prawie wszystkie parkowe atrakcje.

Kolejka linowa „Elka”
20 czerwca „Elka” będzie kursowała przez cały dzień i nie będzie zamykana aż do ostatniego nocnego klienta (około godziny 24). Dla pasażerów to okazja do oglądania Parku Śląskiego nocą, gdy po alejach – mamy nadzieję – będzie spacerować sporo osób. Bilety zachowamy w stałych cenach. Zatem, w zależności od tego, czy jedzie się w jedną, czy obie strony – 10 i 15 złotych dla dorosłych oraz 8 i 12 złotych dla dzieci.

Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny zorganizuje nocne wycieczki. Oprowadzanie po zoo z przewodnikiem rozpocznie się o godz. 21, a zakończy o godz. 24 (uwaga –ze względu na bezpieczeństwo podczas trwania imprezy, ilość miejsc ograniczona została do 120 osób. Decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Aby zgłosić chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Druki dostępne będą w kasie głównej zoo od godziny 19, można też wysłać maila zgłoszeniowego na adres: dydaktyka@slaskiezoo.pl. Cena biletu: 20 zł.

Śląskie Wesołe Miasteczko
To jedyna taka noc w lunaparku. Goście będą mogli korzystać z atrakcji w zasadzie od rana aż do 12 w nocy. Co ważne, w odróżnieniu od imprezy „Wesołe at night”, do miasteczka mogą przyjść nie tylko osoby pełnoletnie, ale również rodziny z dziećmi. Do dyspozycji gości udostępnimy wszystkie karuzele i urządzenia, które mogą działać po zmroku i są oświetlone. Dyrekcja planuje m.in. też pokaz sztuczni ogni i fireshow. Koszt biletu, jak w cenniku – za normalną wejściówkę trzeba zapłacić 50 złotych.

Planetarium Śląskie
Planetarium zaprasza na dodatkowe seanse. O godzinie 20. Odbędą się „Gwiazdy dla opornych – gdy nie było GPS”, a o godzinie 22 – „Światy niemożliwe”. Obserwatorium astronomiczne w tym dniu czynne będzie do godziny 24.

Kolejka wąskotorowa
W trasę po raz pierwszy nocą ruszy Parkowa Kolej Wąskotorowa. Będzie okazja przejechać się nią aż do północy. Odjazdy planowane są co pół godziny.

 

Termin: Park Śląski

Termin: 20.06.2015

 

Noc Świętojańska w Parku Śląskim

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice