Operetka dla dzieci „W królestwie muzyki”

Operetka dla dzieci „W królestwie muzyki” to edukacyjny projekt muzyczny adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pomysł opiera się na bajkowo-dźwiękowej podróży przez wszystkie rodzaje muzyki – od opery, operetki aż po musical. Operetka w łatwy i przyjemny sposób uczy nut, ich miejsca na pięciolinii, zaznajamia dzieci z zasadami muzyki, a jednocześnie jest wspaniałą zabawą.
Król Basowy chce ożenić swojego syna księcia Wiolinowego i szuka dla niego odpowiedniej małżonki. Jest wiele chętnych kandydatek, ale żadna nie podoba się królowi. Władca chcąc wybrać odpowiednią synową organizuje różne turnieje i konkursy, a kandydatki (nutki) rywalizują ze sobą.
Przedstawienie w lekkiej, ciekawej i zabawnej formie zaznajamia dzieci z wszystkimi elementami, które składają się na operetkę. Spektakl zbudowany jest z partii wokalnych (arie, duety, partie chóralne), instrumentalnych i tanecznych (tańce solowe i wstawki baletowe), przeplatanych fragmentami niemuzycznymi: monologami i dialogami. Operetkę rozpoczyna uwertura, która stanowi przegląd głównych tematów muzycznych spektaklu. Zakończenie operetki stanowi rozbudowany finał muzyczny wykonywany wspólnie przez solistów, chór i orkiestrę.
Bilety: 10 zł Ticketportal.pl | Ticketpro.pl | Kupbilecik.pl
Informacje: barbara.kucia@miasto-ogrodow.eu, 32 609 03 36
Rezerwacje: anna.zajac@miasto-ogrodow.eu, 32 609 03 32

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

Termin: 23 września 2016, godz. 12:00

Miejsce: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Plac Sejmu Śląskiego, Katowice

 

 

W KRÓLESTWIE MUZYKI
Data: Premiera: 23 IX 2016 | godz. 12
Miejsce: Sala koncertowa
Operetka dla dzieci

Kompozytor: Michał Jurkiewicz
Libretto: Kazimierz Szymeczko
Teksty piosenek: Jerzy Łysiński
Reżyseria: Dariusz Niebudek
Choreografia: Agata Glenc
Akompaniament, przygotowanie wokalne: Zdzisław Smucerowicz
Scenografia: Grażyna Tereszkiewicz
Idea projektu: Izabela Kosowska

Występują dzieci:
Marysia Kazimierczak (8 lat), Alek Śniegocki (9 lat), Julka Donek (9 lat), Julka Odzimek (9 lat), Lenka Hachuła (10 lat), Natalka Babczyńska (12 lat), Konstancja Gdala (12 lat), Gosia Fabiańczyk (11 lat), Igriana Bartoszek (13 lat), Janek Maciejewski (13 lat), Ola Rozkosz (10 lat), Ola Stańczyk (8 lat)
aktorzy dorośli:
Diana Ciecierska, Mikołaj Król, Adrianna Bujak, Paulina Janik, Maria Baładżanow, Anna Bączek-Lieber,  Batłomiej Hauke, Wojciech Żak
oraz Big Band pod dyrekcją Michała Jurkiewicza

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice