Podróż do wnętrza filmu w Galerii Katowickiej

W najbliższą niedzielę, 27 września br., w Galerii Katowickiej każdy będzie mógł zostać aktorem i przekonać się jak działa technologia green screen – magicznego tła wykorzystywanego m.in. w telewizji i w filmach. Wydarzenie „W FILMOWEJ SCENERII. Zabawy z green screenem” realizowane jest w ramach 3. Festiwalu Nowej Scenografii. Jego efektem będzie krótki film z udziałem odwiedzających Galerię Katowicką.

 

W ramach Festiwalu Nowej Scenografii w Galerii Katowickiej stanie „magiczne pudełko” – green screen, który na co dzień wykorzystywany jest w telewizji i w filmach jako scenograficzne zaplecze produkcyjne.

 

– Każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o tworzeniu nowoczesnej filmowej scenografii oraz osobiście przekonać się o jej możliwościach powinien w niedzielę odwiedzić Galerię Katowicką. Tylko w tym dniu będzie można dosłownie „wejść” do wybranych, znanych filmów, stając się ich aktywną częścią. Aby zachować pełen realizm, zapewnione zostaną kostiumy filmowe pasujące do konwencji, kontekstu i czasów, w których rozgrywa się akcja filmu – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej. – Efektem zabawy będzie krótki film, który będzie można później odebrać w punkcie informacyjnym Galerii Katowickiej – dodaje.

 

Uczestnicy wydarzenia „W FILMOWEJ SCENERII. Zabawy z green screenem” w Galerii Katowickiej otrzymają rekwizyty (np. kapelusz, okulary, czapkę), w których będą pozować przed kamerą lub odgrywać spontanicznie zaaranżowane scenki. Zagrać będzie można w czterech różnych sceneriach filmowych: Paryża z Wieżą Eiffla, górskich mgieł, Arizony i Dzikiego Zachodu oraz rajskiej wyspy.

 

Sześcioosobowa, profesjonalna ekipa filmowa obecna w Galerii Katowickiej będzie rejestrować odgrywane sceny. Uczestnicy będą mieli okazję zaistnieć na „wielkim ekranie” oraz zabrać do domu fragment filmu ze swoim udziałem.

 

Organizatorzy zapraszają do zabawy całe rodziny. Należy pamiętać, aby tego dnia nie ubierać się na zielono, gdyż strój tego koloru wyklucza widoczność na ekranie.

 

Wydarzenie pod nazwą „W FILMOWEJ SCENERII. Zabawy z green screenem” odbędzie się w niedzielę, 27 września br., w godzinach od 12.00 do 19.00 na poziomie 0 Galerii Katowickiej.

 

Podróż do wnętrza filmu w Galerii Katowickiej realizowana jest w ramach Festiwalu Nowej Scenografii organizowanego w koprodukcji Muzeum Śląskiego, Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego oraz Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

 

Wstęp wolny!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice