PORANEK TEATRALNY TEATR LUFCIK NA KORBKĘ „TEO, ŚLĄSKI DINOZAUR. O TYM, CZYM OD SMOKA RÓŻNI SIĘ DINO I ŻE STRZYGA MOŻE BYĆ MIŁĄ DZIEWCZYNĄ”

Dinozaury to takie stworzenia, których dawno na świecie już nie ma…?

Ale czy aby na pewno? A może jednak nie do końca? Poznajcie Teo, śląskiego dinozaura. Teo to teropod, ale wcale nie taki groźny i drapieżny. Raczej miły, śmieszny i odrobinę zagubiony. W sobie tylko wiadomy sposób przespał fakt, że dinozaury wyginęły i teraz czuje się bardzo samotny. Czy muzyczny Smok Smoczysław i Strzyga Aga pomogą mu zrozumieć kim jest i odnaleźć przyjaciół? Z pomocą publiczności na pewno się uda!

Spektakl porusza temat dinozaurów humorystycznie, ale dostarcza także wiadomości naukowych. Aktorzy w przedstawieniu wykorzystują różne techniki teatralne – od żywego planu, pantomimy, po pacynki, elementy kuglarskie i musicalowe, żonglerkę i balet, przekazując w zabawny sposób istotne treści z morałem. Mali i duzi poznają także śląską legendę o Strzydze, piosenkę i taniec dinozaurów oraz dowiedzą się dlaczego Smoczysław jest taki muzykalny. „Teo, śląski dinozaur” dotyka spraw przyjaźni, akceptacji inności i przedstawia zalety płynące ze współpracy. Przedstawienie wykorzystuje projekcję video.

 

Termin:  23 kwietnia 2017 (niedziela), godz. 10.00

Miejsce: SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103
 
Cena biletu: 13 pln
enlargement