Spektakl „O Wełence, Kłębuszku, miłości i przeznaczeniu”

Nowy spektakl w Teatrze Ateneum , pt.; "O Wełence, Kłębuszku, miłości i przeznaczeniu"

Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Tęsknią i marzą przeczuwając, że miłość nada ich życiu sens, że we dwoje będzie radośniej i ciekawiej. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, choć ten cały świat to tak naprawdę miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy – Kwiaciarka, Listonosz, Kominiarczyk, Aptekarz…

Stara Prządka plącze jednak nitki i losy młodych bohaterów; zanim więc uda im się spotkać, będą musieli się trochę natrudzić.

Jak to w baśniach bywa, miasteczko nie jest bowiem takie zwyczajne. Pojawi się w nim zaczarowana studnia i jabłoń z owocami o magicznej mocy, ktoś zamieni się w osła, a zając przebiegnie pod drzewem w najmniej odpowiednim momencie… W końcu jednak Królewicz odnajdzie zapodziane druty Prządki, a ta wskaże mu w nagrodę drogę do Królewny.

Kiedy szczęście będzie na wyciągnięcie ręki, los podda Wełenkę najważniejszej próbie. Wyjdzie z niej zwycięsko, bo miłość potrafi czynić cuda większe niż baśniowe czary.

Inscenizacja zrealizowana z dystansem i dużym poczuciem humoru, łączy konwencję żywego planu z lalkami. Dodajmy, że lekko swingujące piosenki, których w spektaklu jest sporo, na pewno zapadną w pamięć.

Termin: 02.12.2017, godz. 16.00

Dla widzów od 5 lat

Bilety: 22 zł

Miejsce: Śląski Teatr Lalki i Aktora, ul. Św. Jana 10, Katowice

Źródło: Śląski Teatr Lalki i Aktora, Spektakl „O Wełence, Kłębuszku, miłości i przeznaczeniu”

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice