Rodzinne spotkania z kinem MUZA

Rodzinne spotkania z kinem MUZA

Rodzinne spotkania z kinem MUZA

Pan Patyk i inne filmy krótkie

Urocza, kolorowa animacja na podstawie książki Julii Donaldson – autorki kochanej przez dzieci serii Gruffalo oraz Miejsce na miotle. Pan Patyk wraz z rodziną zamieszkują pewne drzewo. Wiodą życie zupełnie podobne do ludzkiego, tyle że są istotami patykopodobnymi. Pewnego dnia Pan Patyk zostaje pomylony ze zwykłym patykiem, świetnie nadającym się dla psa. Ten wypadek uruchamia całą serię niefortunnych zdarzeń, które oddalają Pana Patyka od rodziny. Czy uda mu się wrócić do domu?

Poznacie też smakowite Ciasteczko, które ucieka z talerza, Tygryska głodomorka, gotującą przysmaki Ośmiornicę i Lucy, która bardzo nie lubi, gdy mama nazywa ją „myszką”. Na koniec mała czerwona linia wyruszy w podróż przez życie ze swoim znalazcą.

Czas trwania: 53 minuty

Kategoria wiekowa: 5+

 

Przed filmem:

Magiczna opowieść

Jak pachnie film? Jakie faktury towarzyszą głównym bohaterom oglądanej historii? Jak smakują poszczególne kadry? Dzięki magicznej opowieści naszego gościa i przy uruchomieniu własnej wyobraźni, uczestnicy spotkania odkryją wszystko to, co poza obrazem i dźwiękiem ukryte jest w filmie.

Gość specjalny:

Mateusz Świstak

Opowiadacz, animator kultury, autor bloga basnienawarsztacie.plotwiera się w nowym oknie. Jego głównym narzędziem pracy są słowa, dzięki którym przenosi uczestników w miejsca, gdzie wzrok nie sięga. Charyzmatyczny, obdarzony niekonwencjonalnym poczuciem humoru potrafi oczarować tak dzieci, jak i rodziców. Laureat nagrody specjalnej im. Astrid Lindgren za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży i dwóch statuetek Słoneczniki.

 


Termin: 25.02.2018, godz. 16.00

Bilety na wydarzenie Rodzinne spotkania z kinem MUZA  w cenie: 6 zł

Miejsce: Sala Widowiskowo – Koncertowa MUZA, ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Źródło: www.kiepura.pl, Rodzinne spotkania z kinem MUZA

Reklama na portalu KulturalnBajte.pl? Zapraszamy do współpracy …

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice