Rodzinne święto przyrodniczo-ekologiczne Śląskiego Ogrodu Botanicznego – „Dzień Jabłoni”

Rodzinne święto przyrodniczo-ekologiczne Śląskiego Ogrodu Botanicznego

Opis ze strony Śląskiego Ogrodu Botanicznego:

„Śląski Kalendarz Ekologiczny to projekt realizowany od 2012 roku. Nie obyło się bez burzliwych zmian i nowych pomysłów, a to za sprawą wnikliwej obserwacji oraz wsłuchiwania się w potrzeby naszych gości (zarówno tych małych, jak i całkiem już dużych) odwiedzających Śląski Ogród Botaniczny.

Ale po co to wszystko? Stajemy na głowie dla wszystkich uczestników naszych niedzielnych pikników, aby czuli się u nas dobrze, miło i mądrze spędzali czas, a przy okazji mogli się czegoś nauczyć. A dzięki pomocy wspaniałych wolontariuszy, dzieje się bardzo dużo.

Projekt obejmuje kilkanaście świąt, ale niektóre mają nieco odmienny charakter, np. zajęcia w szkołach czy też konferencja naukowa. Zdecydowana większość imprez odbywa się w otoczeniu szumu drzew i śpiewu ptaków…, czyli w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie (ul. Sosnowa 5).

W świątecznej ofercie uznanie gości znalazły już: gry terenowe, warsztaty wszelakie, kącik zabaw dla dzieci, kącik ogrodnika, konkursy, akcje, wystawy, koncerty, ciekawe osoby z niesamowitymi pasjami przyrodniczymi, porady specjalistów i kiermasz z rękodziełem. Wszystko to odbywa się w miłej atmosferze na łonie natury i co najważniejsze – dla naszych gości… za darmo!”

Harmonogram wydarzeń:

7 października Dzień Jabłoni;
2 grudnia Dzień Śnieżynki (połączony z kiermaszem świątecznym);
10 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (impreza dedykowana wolontariuszom ŚOB);

Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny, ul. Sosnowa 5, Mikołów

Wstęp: wolny

Źródło: Śląski Ogród Botaniczny, Rodzinne święto przyrodniczo-ekologiczne Śląskiego Ogrodu Botanicznego

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice