„Scena Familijna – „Tomcio Paluszek”

 

„Scena Familijna – „Tomcio Paluszek” Teatr Lalek „Banialuka” w Bielsku – Białej”

Opowiedziana w sposób niezwykle zabawny historia dzielnego Tomcia Paluszka, który postanowił obronić Królewnę przed złym Zbójem Madejem. Sympatyczne postaci, pomysłowa scenografia w przyjaznych pastelowych kolorach (Jerzy Rudzki), rytmiczne i liryczne piosenki (muzyka – Krzesimir Dębski) na pewno zaczarują najmłodszych. Dzięki wielu pomysłom inscenizacyjnym (Witold Mazurkiewicz) publiczność bierze interaktywny udział w przedstawieniu i może opowiedzieć się po stronie ulubionego bajkowego bohatera.

Widzowie uczestniczą także w licznych prowadzonych przez bajkowe postaci zabawach. Przedstawienie grane jest w planie aktorskim i planie lalkowym. Specjalnie dla maluchów wystąpią pomysłowo animowane i działające na wyobraźnię lalki: niemal trzymetrowy dwugłowy olbrzym Zbój Madej, śliczna Królewna i jej obrońca Tomcio Paluszek. To rytmiczne, płynnie prowadzone przez aktorów Banialuki przedstawienie całkowicie wciąga widzów w głębię teatralnej krainy. Bajkowa atmosfera, marynarski klimat, awanturnicze

przygody ale i opowieść z morałem. „Tomcio Paluszek” to przedstawienie o tym jak być sobą — Tomcio Paluszek staje się odważny, a Królewna przestaje być kapryśna, samolubna i uczy się zauważać innych.

Termin: 22.02.2015, godz. 17.00

Bilety: 17 zł

Miejsce: BECEK, Bytom (sala ToTu), Pl. Karin Stanek 1, Bytom

te.: 32/ 389 31 09

 

fot. Tomasz Sylwestrzak

 

Źródło: BECEK

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice