Seans dla dzieci ‚Fernando’

Seans dla dzieci 'Fernando'

Seans dla dzieci ‚Fernando’

Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia. W polskiej wersji językowej Fernando przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.

Termin: 07.02.2018, godz. 14.30 i 17.00

Bilety: 12 zł

Miejsce: Kino Kadr, Pl. Wolności 1, Dąbrowa Górnicza

Źródło: Kino Kadr, Seans dla dzieci ‚Fernando’

 

Trochę historii…

Po trwających blisko 7 lat pracach budowlanych 11 stycznia 1958 roku, w otoczeniu krajobrazu miasta robotniczego, do użytku mieszkańców oddano obiekt o nazwie „Dom Kultury Zagłębia”. Przemówieniom nie było końca: Obiekt tego typu należy się Zagłębiu Dąbrowskiemu za jego rewolucyjne tradycje za długoletnią walkę, którą szczyciła się cała klasa robotnicza i międzynarodowy ruch robotniczy. Wykorzystajcie go jak najlepiej. Niech Dom ten służy młodzieży i dzieciom, niech służy całym pokoleniom, by żyły kulturalnie ucząc się budować coraz lepszą Polskę.1

Tymi słowami zwrócił się do przybyłych na uroczyste otwarcie gości, przecinając wstęgę, inicjator budowy, ówczesny wicepremier i wojewoda śląsko-dąbrowski, późniejszy Przewodniczący Rady Państwa – generał Aleksander Zawadzki. 
W 1958 roku na sali teatralnej zasiadła więc pierwsza dąbrowska publiczność.

Więcej tekstu na stronie Pałacu …

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice