Seans dla dzieci ‚Mikołaj i Spółka’

Seans dla dzieci 'Mikołaj i Spółka'

Seans dla dzieci ‚Mikołaj i Spółka’

Świąteczne prezenty same się nie rozwiozą! Co więc zrobić, gdy pomocnicy Świętego Mikołaja się pochorują? Najlepiej z pomocą całej rodziny ruszyć na ratunek Gwiazdki! Pełna magii, elfów, wróżek i fajerwerków zakręcona komedia familijna reżysera hitu Asterix i Obelix: Misja Kleopatra. Nad bajecznymi efektami specjalnymi czuwał Bryan Jones, odpowiedzialny za wizualną stronę widowiska Harry Potter i Czara Ognia. W te święta będzie wam do śmiechu!

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż, tuż – liczy się każda sekunda!

Termin: 14.12.2017, godz. 10.30 i 16.30

Czas trwania: 95 minut

Gatunek: komedia, familijny

Bilety na seans dla dzieci ‚Mikołaj i Spółka’: 17 zł

Miejsce: Kino Światowid, ul. 3-go Maja 7, Katowice

Źródło: Kino Światowid, Seans dla dzieci ‚Mikołaj i Spółka’

 

O Kini Światowid

Katowickie kino studyjne „Światowid” istnieje od lat 40-tych ubiegłego stulecia, lecz historia kina na ulicy 3 maja sięga lat jeszcze wcześniejszych – sięga początków ubiegłego wieku. Julius Eckerich postawił nowe kino o antycznej nazwie „Colosseum” (z miejscami dla 400 widzów) w oficynie przy Grundmanstrasse 7 (dzisiejszej 3 Maja), powierzając jego budowę mistrzowi budowlanemu Martinowi Tichauerowi. Pierwsze zbudowane od podstaw kino katowickie otwarto z wielką pompą na Boże Narodzenie, 25 grudnia 1909 roku, a w prasie reklamowano je jako „największy teatr kinematograficzny na Górnym Śląsku”. I właśnie dokładnie w tym samym miejscu znajduje się dzisiaj kino „Światowid”, lecz o zupełnie innym kształcie architektonicznym.*

Przez ponad 60 lat istnienia kino dorobiło się solidnej marki oraz – przede wszystkim – sympatii widzów, z których najwierniejsi są z nami nawet od kilkudziesięciu lat.

Obecnie kino „Światowid” należy do międzynarodowej organizacji Europa Cinemas, promującej kino europejskie, oraz do Sieci Kin Studyjnych. Właścicielem kina jest Instytucja Filmowa „Silesia-Film”. Kierownikiem kina jest Adam Pazera.

 

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl?

 

 

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice