Seans: „Ralph Demolka w internecie”

Ralph, czarny charakter gry wideo, wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks stawiają wszystko na jedną kartę i wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy. Z pomocą zagubionym w nieznanym świecie bohaterom przychodzą sławni mieszkańcy Internetu i postaci znanych gier. W filmie gościnnie występują księżniczki Disneya, po raz pierwszy razem na dużym ekranie!

Termin: 12.-14.02.2019, godz. 10.00 i 17.00

Miejsce: Kino Patria, Ruda Śląska

Bilety: 10 zł

Jeśli ‘Ralph Demolka’ był listem miłosnym do gier wideo, to ‘Ralph Demolka w internecie’ jest chyba listem miłosnym do sieci. Twórcy sequela animowanego hitu wzięli sobie do serca zasadę, że druga część powinna podbijać stawkę, i skromny salon z automatami, w którym toczyła się akcja ‘jedynki’, zastąpili CAŁYM internetem. Pierwsza część z ciepłą ironią spieniężała nostalgię za ‘Donkey Kongiem’ czy słabość do shooterów w stylu ‘Halo’, ‘dwójka’ z kolei bierze na warsztat współczesny krajobraz portali, witryn i innych serwisów. Ale też – jak poprzednim razem – pikselowa otoczka jest w zasadzie tylko kostiumem dla uniwersalnej opowieści o przyjaźni. ‘Ralph Demolka w internecie’ przerabia ‘przyjaźnianą’ zagwozdkę: co ma zrobić zgrany duet, kiedy ambicje i potrzeby partnerów zaczynają się rozjeżdżać? Próby zaradzenia sprawie rodzą tylko kolejne problemy, a świeżo podpięty internet kusi mieszkańców salonu gier nieskończony możliwościami. Ralph i Wandelopa postanawiają więc wyruszyć w świat tajemniczym korytarzem Wi-fi, kładąc na szali przyszłość swojej przyjaźni. Plus należy się za niesztampowy temat wielkiej przyjaźni, która niespodziewanie staje się toksyczna, bo chce zastygnąć w jednej formie i zmienia się w więzienie. Nikogo nie zdziwi pewnie fakt, że lekiem na całe zło okaże się tu – mimo kolejnych kuksańców, jakie sprzedają mu twórcy – właśnie internet. Ale już sama wizja sieci – która nie tylko łączy, ale pozwala też nabrać zdrowego dystansu – jest całkiem niespodziewana i ciekawa.” (Jakub Popielecki, Filmweb.pl)

produkcja: USA, 2018
czas trwania: 112 min.
reżyseria: Phil Johnston, Rich Moore
dystrybucja w Polsce: Disney
głosy: Olaf Lubaszenko, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Dąbrowska, Anna Gorajska, Sebastian Stankiewicz, Waldemar Barwiński, Edyta Olszówka, Przemysław Bluszcz, Szymon Kuśmider, Robert Kowalski, Jan Staszczyk, Tomasz Drabek

Źródło: Kino Patria

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice