Seans „Zając Max ratuje Wielkanoc”- bilety po 10 pln

Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Herminę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei, a w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.

Animacja „Zając Max ratuje Wielkanoc”, to doskonała propozycja dla dużych i małych widzów – gratka dla wszystkich szukających w kinie nie tylko pierwszorzędnej rozrywki, ale i mądrego przesłania. Przesympatyczni futerkowi bohaterowie, świetny polski dubbing, szczypta magii i tajemnica Zająca Wielkanocnego czekają już na odkrycie!

Fakt, że twórcy filmu mają do dyspozycji aż dwa zróżnicowane miejsca akcji, zamienia całość w historię zderzenia egoizmu z altruizmem, tradycji z nowoczesnością i – oczywiście – komedii z baśnią. Tę pierwszą dostrzeżemy głównie w nienachalnych dowcipach, parodystycznym wykorzystaniu ikonografii kina społecznego oraz szczypcie zdrowego slapsticku. W tę drugą konwencję wprowadza piękna legenda o pisance, duchu świąt oraz dziedzictwu, na straży którego stoją wyszkolone w sztukach walki oraz teleportacji zające. Obydwa światy są zresztą ciekawie zróżnicowane estetycznie: pełna chłodnych barw, szarości i błękitów metropolia kontrastuje ze skąpaną w słonecznych żółciach i jaskrawych zieleniach bajkową krainą Wielkanocy.” (Michał Walkiewicz, Filmweb.pl)

produkcja: Niemcy, 2016
czas trwania: 79 min.
reżyseria: Ute von Münchow-Pohl
dystrybucja w Polsce: Kino Świat
głosy: Piotr Adamczyk, Anna Cieślak, Waldemar Barwiński, Włodzimierz Press, Sławomir Pacek, Elżbieta Jędrzejewska

 

Termin: 28.04-4.05.2017, godz. 17.30

Bilety: 10 zł

Miejsce: Kino Patria, ul. Chorzowska 3, Ruda Śląska

Źródło: Kino Patria, Seans: „Zając Max ratuje Wielkanoc”

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice