Cykl „Skocz z bajtlem do kina” w Kinie Światowid w Katowicach

W kinie Światowid w Katowicach trwa cykl SKOCZ Z BAJTLEM DO KINA. Projekt został stworzony specjalnie z myślą o matkach, ojcach i opiekunach z małymi dziećmi. Jest to okazja do obejrzenia nowości i nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają małe dzieci.

Maluszki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu – na sali kinowej przyciszony zostanie dźwięk oraz stonowane światło. Udostępniony będzie również przewijak.

Seanse odbywają się w każdy czwartek o godzinie 12.00

14.02 – godz.12.00 Wszyscy wiedzą
reżyseria: Asghar Farhadi
Dramat,Francja, Hiszpania, Włochy, 2018, 132 min
Po wielu latach nieobecności Laura (Cruz) wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco (Bardem), swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.

19.02 – godz.12.00 Walc w alejkach
reżyseria:  Thomas Stuber
Dramat,Niemcy,2018,125 min
Bohaterem filmu jest Christian, który zaczyna pracować jako asystent zaopatrzenia w supermarkecie gdzieś we wschodnich Niemczech i tym samym trafia do nowego, nieznanego świata długich korytarzy, zgiełku przy kasach i wózków widłowych. 
Pod okiem kierownika Bruna nieśmiały i wycofany Christian będzie starał się opanować trudną sztukę kierowania wózkiem widłowym, a także zbliżyć do współpracowniczki Marion z działu ze słodyczami, kobiety niezwykle pociągającej, choć niestety zamężnej.

21.02 – godz.12.00  Kafarnaum – po filmie warsztaty z Panem Szczepanem Cieślakiem
reżyseria: Nadine Labaki
Dramat,USA,Liban,2018,120 min
Zain ma 12 lat, a ulica jest jego szkołą przetrwania. Kiedy rodzice wydają jego młodszą siostrę – wbrew jej woli – za starszego mężczyznę, chłopiec buntuje się i ucieka z domu. Postanawia zrobić wszystko, by uratować najbliższą mu osobę. Wkrótce na swej drodze spotyka parę cyrkowców o gołębich sercach oraz samotna matkę z maleńkim synkiem. Ich losy połączy wspólny cel: poszukiwanie miejsca, które mogliby nazwać domem.
TYTUŁ: „MUZYCZNIE I MUZYKOTERAPEUTYCZNIE Z BAJTLEM W ŚWIATOWIDZIE”

OPIS: Zapraszamy do udziału w warsztacie muzycznym z elementami pracy muzykoterapeutycznej rodziców wraz z małymi dziećmi. Podczas warsztatu poznamy ciekawe sposoby pracy z piosenką uwzględniające takie aktywności jak: Metoda Dennisona, masaż, wykonywanie prostych układów tanecznych czy praca z rytmem. Zobaczymy co to znaczy odkrywać muzykę w swobodny i radosny sposób. Poznamy również trochę muzyki klasycznej która może okazać się bardzo pomocna w zabawie z dzieckiem. Warsztat poprowadzi mgr Szczepan Cieślak – pedagog specjalny, muzyk, muzykoterapeuta, pracujący na co dzień w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ALTER w Sosnowcu oraz w szkole muzycznej YAMAHA w Katowicach.

28.02 – godz.12.00 Wspomnienie lata
reżyseria: Adam Guziński
Dramat, Polska, 2016 , 90 min
Koniec lat 70. Lato w małym miasteczku. 12-letni Piotrek jest silnie związany z matką. Pod nieobecność ojca, matka zaczyna znikać wieczorami. Ich jasna i prosta relacja zaczyna się komplikować. Uwikłany w sprawy dorosłych chłopak czuje się coraz bardziej zagubiony i samotny. W wakacyjnym świecie rówieśników doświadcza pierwszych zauroczeń i rozczarowań. Po powrocie ojca musi skonfrontować się z niewygodną prawdą. Czy stanie po stronie matki? Czy będzie lojalny wobec ojca? Jak to trudne i bolesne doświadczenie odciśnie się na jego relacji z matką?

Bilety do nabycia w kasie kina Światowid i przez stronę filmowa.net, w cenie 18 i 15 zł.

Wstęp dla dzieci bezpłatny.

Miejsce: Kino Światowid, ul. 3-go Maja 7, Katowice

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice