Dzień Ptaków – Śląski Ogród Botaniczny

dzień ptaków

 

Międzynarodowy Dzień Ptaków obchodzony 1 kwietnia na pamiątkę pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji o ochronie tej grupy zwierząt.

Konwencję o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa podpisano w Paryżu w roku 1902 – po raz pierwszy w historii wiele państw postanowiło wspólnie chronić przyrodę i zobowiązało się do wdrażania przepisów konwencji w ustawodawstwie krajowym. Polska dołączyła do stron konwencji 30 lat później, w roku 1932.

Międzynarodowy Dzień Ptaków przypomina nam o tym, jak dużą rolę odgrywają one w naszym życiu i jak smutny byłby świat bez ich radosnego śpiewu, pięknego ubarwienia i ciekawych zachowań.

 

 

Termin: 12.04.2015, godz. 11.00 – 17.00

 

Szczegółowy program wydarzeń …

 

 

Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny, ul. Sosnowa 5, Mikołów

Źródło: ŚOB

 

 

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie serdecznie zaprasza placówki przedszkolne oraz klasy I-III szkół podstawowych do skorzystania z oferty edukacyjnej skierowanej do najmłodszych.

Celem edukacji przyrodniczej jest przybliżenie dziecku świata przyrody, rozbudzenie potrzeb poznawczych, zwrócenie ich uwagi na różnorodność otaczającego świata i kształtowanie spostrzegawczości. Zajęcia poprzez zabawę, prace manualne i ruchowe pozwalają dzieciom w przyjemny sposób poznać podstawowe zagadnienia związane z przyrodą. 

 

Źródło: Śląski Ogród Botaniczny

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice