Śniadanie na trawie

Sobotnie poranki w różanym ogrodzie w Parku Śląskim startują od 9 maja i zostaną tam aż do 1 sierpnia.

Wiosenno-letnie poranki i popołudnia ze „Śniadaniem na trawie” zapowiadają się wyjątkowo, m.in. dlatego, że potrwają do podwieczorka. Śniadanie na trawie rozpoczynać się będzie o 10.00, a kończyć o 16.00

 

 

 

PROGRAM
18.07 – warsztaty prowadzone przez MISZUNG;
25.07 – Parostatek – warsztaty z landartu;
01.08 – warsztaty z przetworów (konfitury z róż).

Miejsce: Rosarium (ogród przy głównej alei prowadzącej do ZOO), Park Śląski, Chorzów

Źródło: Park Śląski, Śniadanie na trawie

 

O wydarzenie:

Po raz trzeci „Śniadania” zagoszczą w Rosarium. Tym razem w nieco innym terminie. – Do tej pory organizowaliśmy je tylko w miesiącach wakacyjnych. Teraz zaczynamy już w maju, żeby zachęcić również tych, którzy latem wyjeżdżają na urlopy. Chcemy też jak najlepiej wykorzystać słoneczną pogodę i ciepłe dni – przyznaje Kamila Okoń, która koordynuje organizację imprezy i dodaje, że w tym roku wydłużono godziny trwania całego przedsięwzięcia: rozpoczynać się będzie ono o 10, a kończyć o 16. – W ubiegłym roku sporo osób zostawało jeszcze dłużej, żeby piknikować. Liczymy, że to podniesie frekwencję.

Tematyka spotkań będzie oczywiście podobna do tej z lat poprzednich: w trakcie spotkań w Rosarium, będą promowane tematy związane ze zdrowym stylem życia, ekologią, zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością za środowisko. Zapraszani prelegenci, mają mówić o idei slow food, żywności genetycznie modyfikowanej i fair trade, ale też o miodzie czy zdrowej żywności.

Tegoroczną nowością będzie strefa dla dzieci, w której najmłodsi będą mogli malować oraz korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez animatorów. W tym roku, po raz pierwszy na taką skalę, w Rosarium stanie strefa handlowo gastronomiczna. Znajdzie się w niej około 15 stanowisk.

– Bardzo zależy nam na zachowaniu kameralnego, ale i międzypokoleniowego charakteru tej imprezy. Zachęcamy do zabrania koszów piknikowych i koców – zaprasza Okoń i dodaje, że atutem spotkań w ogrodzie różanym jest bardzo luźna atmosfera. – Pełen zgiełku świat pędzi i nie zamierza się zatrzymywać. Chcemy, aby choć na chwilę zwolnił i dał ludziom moment relaksu, ciszy, czasu na podziwianie naszych przepięknych róż. Jednocześnie stwarzamy im okazję do rodzinnego piknikowania i dowiedzenia się czegoś m.in. o zdrowiu i odżywianiu – mówi.

enlargement