„Jak śnieżynka z bałwanem prezenty przynieśli …” – Mikołajkowy spektakl Teatru Czarnego Tła

Mikołajkowy spektakl Teatru Czarnego Tła

Mikołajkowy spektakl Teatru Czarnego Tła, pt.: „Jak śnieżynka z bałwanem prezenty przynieśli …” to historia o poszukiwaniu prezentów pod choinkę, dla małej dziewczynki. Tytułowi bohaterowie wyruszają w podróż, aby odnaleźć wioskę Mikołaja i odebrać prezenty. W czasie podróży czekają na nich różne przygody.

Dla dzieci od ok 3 lat.

 

Organizatorzy zapraszają do przynoszenia prezentów dla Państwa dzieci. Mikołaj i inne postacie będą je wręczali po każdym spektaklu.

 

Termin: 06.12.2018, godz. 10.00, 12.00 i 17.00

Bilety: 12 zł

Miejsce: Teatr Czarnego Tła, ul. Poniatowskiego 6, Chorzów

Źródło: Teatr Czarnego Tła, Mikołajkowy spektakl Teatru Czarnego Tła

 

 
Teatr Czarnego Tła to prywatny niezależny teatr zajmujący się magiczną konwencją ‚czarnego teatru’.
Czarny teatr – to niezwykła forma sceniczna, której korzenie znajdują się na Dalekim Wschodzie i polega na tym, że aktorzy i scena są w kolorze czarnym, a widać tylko rekwizyty i dekoracje rozświetlone światłem UV. Dzięki temu wszystko co widać, wydaje się magiczne. Teatr w takiej postaci został stworzony przez bułgarskiego artystę Ivana Sivinowa.
Teatr Czarnego Tła w takiej obsadzie narodził się w 2012 roku w czasie warsztatów dla dzieci i pracy nad spektaklem „Królowa Śniegu”.
Skupia tancerki, aktorki, pasjonatki teatru  i osoby z różnymi talentami  muzycznymi, ruchowymi, plastycznymi. Wszystkie nasze realizacje są autorskie – same tworzymy scenariusze, projektujemy rekwizyty i  wykonujemy je. Każdy kolejny spektakl to nowe wyzwania, walka z materią, krok do przodu w zgłębianiu tajemnic tego teatru. Staramy się, żeby na scenie królował ruch, magia i dowcip.
W 2014 roku postanowiłyśmy poszerzyć swoją publiczność i spróbować rywalizacji. Dlatego wiosną brałyśmy udział w III Festiwalu Małych Form artystycznych w Chorzowie, gdzie zajęłyśmy II miejsce w kat. zespołów dorosłych oraz dotarłyśmy do półfinałów w programie „Mam talent”. W lipcu 2015 teatr przeniósł się do własnej siedziby i do września gramy na własnej scenie.
enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice