Spektakl „Brzydkie Kaczątko”

Spektakl "Brzydkie Kaczątko"
„Brzydkie Kaczątko” wg opowiadania Hansa Christiana Andersena w adaptacji Kazimiery Jeżewskiej w reżyserii Czesława Sieńko. Przedstawienie odzwierciedla realia zawarte w tekście opowiadania Andersena, choć zostało przefiltrowane przez wrażliwość twórców widowiska. W spektaklu żywy plan przeplatał się będzie z animacją przedmiotów.
Któż z nas nie zna tej ponadczasowej opowieści o perypetiach małego łabędzia, który na swej drodze ku dorosłości będzie musiał stawić czoła licznym upokorzeniom ze strony współbraci zwierząt. Dopiero przemiana w przepięknego królewskiego łabędzia sprawi, że kaczątko zostanie zaakceptowane przez otaczający je świat, ale czy tak jest w porządku…?
Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia uczy tolerancji i zwraca uwagę widza na problem odmienności wskazując, że należy ją akceptować i być wrażliwym oraz reagować na każdy przejaw agresji, jaką może wywoływać fakt, że ktoś jest inny niż wszyscy.
Fabuła spektaklu okraszona jest skocznymi, wesołymi piosenkami, poetyckie obrazy przenikają się z nasączonymi humorem scenkami rodzajowymi. Dynamikę gwarantuje choreografia Małgorzaty Fijałkowskiej. Ręcznie zdobiona i malowana, drewniana scenografia autorstwa Barbary Wójcik-Wiktorowicz wykorzystuje tradycyjne wzornictwo i koresponduje z motywami ludowymi tworząc wielobarwny świat ludzi i zwierząt.

Termin: 18.01.2020, godz. 16.00

Bilety: 20 zł (dziecko), 22 zł (dorosły) 
Spektakl dla dzieci od 3 lat.
Czas trwania: 1 godz. 20 min. (w tym 20 min przerwy)

Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia, ul. Teatralna 4, Będzin

Źródło: TDZ, Spektakl „Brzydkie Kaczątko”
enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice