spektakl „Burza” z cyklu „Baśnie Pana Szekspira”

Wyprodukowana przez Stowarzyszenie Teatralne TESPIS „Burza” to przesycona magią niezwykła opowieść o miłości: ojca do córki i chłopaka do dziewczyny, a także o władzy, która nierozsądnie używana powoduje nieodwracalne straty i sieje niezgodę. To również spektakl o zamiłowaniu do sztuki, która pozwala kreować najdziwniejsze światy, i to nie tylko w wyobraźni twórcy. Czyż tajemnicza wyspa nie jest jednym z takich światów? I czyż, dzięki sztuce, nie mamy możliwości sprawdzić, jak tam jest?
BAŚNIE PANA SZEKSPIRA to teatralny projekt edukacyjny przygotowany z myślą o najmłodszych. Jego celem jest produkcja profesjonalnych spektakli dla dzieci w oparciu o adaptacje sztuk Williama Szekspira. Wysoka jakość artystyczna przedstawień została zagwarantowana poprzez zaproszenie do realizacji doświadczonych twórców teatralnych.
Projekt teatralny BAŚNIE PANA SZEKSPIRA to początek mądrego, konsekwentnego i pożytecznego działania na rzecz wykształcenia oraz poszerzania horyzontów myślowych i kulturowych dzieci i młodzieży. Naszym celem jest dotarcie z przedstawieniami tam, gdzie dostęp do teatru jest utrudniony i gdzie miejsce zamieszkania w znacznej mierze decyduje o możliwości uczestniczenia w dobrach kultury wysokiej.

 

 

Morze. Na nim statek miotany wiatrem i zalewany ogromnymi falami, ponieważ trwa burza. Przerażeni pasażerowie walczą o życie. Jest wśród nich Alonzo, król Neapolu, jego syn Ferdynand oraz książę Mediolanu Antonio. Na szczęście wszyscy lądują bezpiecznie na tajemniczej wyspie. Okazuje się, że wyspa jest od kilkunastu lat zamieszkana przez maga Prospera, jego nastoletnią córkę Mirandę, ducha Ariela oraz Kalibana – dzikiego i pokracznego niewolnika. To właśnie Prospero wywołał na morzu sztorm, który przywiódł na wyspę rozbitków. Całe wydarzenie zostało przez niego wcześniej zaplanowane i umyślnie zorganizowane.

Jaki nieodgadniony Prospero ma w tym cel? Rychło wychodzi na jaw, że dawno temu był księciem Mediolanu, a jeden z pasażerów statku – Antonio – to jego brat, który podstępem przejął władzę w mieście, wygnawszy Prospera z córką. Tylko dzięki pomocy wiernego sługi Gonzala wygnańcy przeżyli morską podróż rozpadającą się łodzią, którą dotarli na zaczarowaną wyspę. Na wyspie Prospero uwolnił uwięzionego przez wiedźmę Sykoraks ducha Ariela, którego uczynił swoim sługą. Następnie przejął władzę na wyspie od syna wiedźmy, Kalibana. Po latach korzysta z nadarzającej się okazji i z pomocą czarów sprowadza na wyspę swojego brata….

 

Miejsce: Teatr Rozrywki w Chorzowie

ul. M. Konopnickiej 1

 

TERMIN:

20.04.2015, godz. 09.00 i 11.00 (UWAGA: pozostały bilety tylko na godz. 11.00)

Bilety: 29PLN

 

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice