Spektakl dla dzieci w Teatrze Małym

Spektakl dla dzieci w Teatrze Małym

Spektakl dla dzieci w Teatrze Małym

„Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”  Teatru Lalki i Aktora ATENEUM z Katowic

Perypetie dwójki przyjaciół, w których przewidywalny dotąd świat, wkracza nagle „ten trzeci”, niesie mądre przesłanie i bardzo ważną, szczególnie w tych czasach przestrogę.

Codzienne życie przemądrzałego Dezyderiusza i zdominowanego przez niego Kminka toczy się wokół dwu kolorowych skrzyń, skrywających różne „skarby” i nabierających poprzez zabawę magicznych właściwości. To przestrzeń wspólnych psot i przekomarzanek, ale też nie jednej kłótni, ciągłego boczenia się na siebie i godzenia. Kiedy pewnego dnia pojawia się Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje się mu ich poróżnić, wykorzystać naiwność, a w końcu obu ich „wyprowadzić w pole”.
Intrygi i manipulacje sprytnego oszusta poważnie zachwieją relacją przyjaciół i ich mikroświatem. Przygoda, będąca dotkliwą nauczką sprawi jednak, że nie tylko docenią wartość przyjaźni ale i samodzielnej refleksji, która pomaga zachować zdrowy dystans, odróżnić prawdę, czy dobre intencje od złych.

Termin: 17.03.2018, godz. 16.00

Bajka dla dzieci od lat 4
Czas trwania: 60 min
Bilety w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl

Bilety: 18 i 22 zł

Miejsce: Teatr Mały, ul. ks. kard. Hlonda 1, Tychy, tel. /fax 32 227 20 67

Źródło: Teatr Mały, Spektakl dla dzieci w Teatrze Małym

 

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl?, zapraszany do współpracy …

 

 

O TEATRZE MAŁYM

Teatr Mały otworzył swe podwoje w 1965 roku. Przechodził różne koleje losu, pełnił funkcję zakładowych domów kultury najpierw KWK Ziemowit, potem Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Od stycznia 1994 roku (już tylko w części budynku) zaczął funkcjonować jako placówka miejska. Od 2000 roku jest samorządową instytucją kultury.

Prowadzi stałą działalność teatru impresaryjnego, co umożliwia dostosowanie repertuaru do zainteresowań mieszkańców i realizację misji, aby każdy widz, niezależnie od wieku, upodobań i zasobności portfela, choć raz w miesiącu znalazł coś dla siebie. Ta formuła w Tychach zapewne się sprawdza, bowiem Teatr Mały i prowadzony przez niego (od 1994 roku) Galerię OBOK odwiedza rocznie ok. 90 tysięcy osób, z czego prawie połowę stanowią dzieci i młodzież.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice