Spektakl dla najmłodszych „Bajka- Zjajka”

Bohaterami spektaklu są Puc i Ciut, którzy, znajdując podczas zabawy jajko, postanawiają się nim zaopiekować. Wkrótce z jajka wykluwa się gąsienica Zjajka, której głównym zajęciem jest pożeranie wszystkiego wokół. Przyjaciele podsuwają jej coraz to różniejsze smakołyki, choć – martwiąc się o jej zdrowie – chcą zainteresować Zjajkę różnymi zabawami. Ta jednak, obojętna na wszystko, je, je i je aż w końcu… głęboko zasypia. Buzi się jako piękny motyl. Zachwyceni Ciut i Puc pragną, by został razem z nimi, ten jednak odlatuje.

Urok sztuki polega na zabawie językiem, grach słownych opartych na wieloznaczności słów, wykorzystując ich walory dźwiękowe. Bajka, oprócz zabawy, zawiera także walory poznawcze: jest opowieścią o poznawaniu świata, dorastaniu i narodzinach przyjaźni. Kameralny charakter spektaklu, możliwość doświadczenia różnorodnych wrażeń oraz wymiar edukacyjny sprawi, że jest on idealną propozycją dla każdego maluszka, poznającego właśnie otaczający go świat! Tym bardziej, że zabawa nie kończy się wraz z opuszczeniem kurtyny – po spektaklu dzieci mają okazję zrobić sobie zdjęcie z pluszowymi rekwizytami oraz sympatycznymi bohaterami przedstawienia – Pucem i Ciutem.

Autorem sztuki i jednocześnie reżyserem spektaklu jest Maciej Dużyński, aktor, reżyser, założyciel Teatru Domowego w Poznaniu. „Bajka-Zjajka” została wyróżniona w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2012 i opublikowana w 32. zeszycie „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Termin: 21.11.2015, godz. 11.00, 12.30, 14.00

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 0,6 roku do 5 lat.

Czas trwania: 55 minut (bez przerwy).

Spektakl dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl został nagrodzony ZŁOTĄ MASKĄ za rok 2012 w kategorii: spektakl młodych widzów.

 

Bilety: 15 zł (dziecko), 20 zł (dorosły)

Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, ul. Teatralna 4, Będzin

Źródło: TDZ, Spektakl dla najmłodszych „Bajka- Zjajka”

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice