Spektakl familijny ‚Opowieści ze zmyślonego Cyrku’

Spektakl familijny 'Opowieści ze zmyślonego Cyrku' <span id=”mce_marker” data-mce-type=”bookmark”>​</span><span id=”__caret”>_</span>Pięciu klaunów ze zmyślonego cyrku gra na instrumentach, śpiewa, tańczy, robi sztuczki żonglerskie i akrobatyczne przedstawiając historię o byciu odmieńcem.To nie tylko pełna absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu tożsamości ale także bogate wizualnie widowisko cyrkowo teatralne. W przedstawieniu obok tekstu wypowiadanego przez klaunów wcielających się w postaci z książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”, większą rolę uzyskują teatr ruchu, plastyka, żart i cyrkowe sztuczki. Spektakl staje się dzięki temu uniwersalną sztuką dla każdego niezależnie od wieku i innych drugorzędnych różni.Reż. Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu

Termin: 19.10.2019, godz. 16.00

Czas trwania 1 godzina 35 minut (z przerwą)
Wiek od 4 lat

Bilety: 19 zł (dziecko), 21 zł (dorosły)

Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia, ul. Teatralna 4, Będzin

Źródło: TDZ w Będzinie

Spektakl wyprodukowano w koprodukcji z Kolektywem Kejos.

Teatr pod nazwą Kolektyw KEJOS działa niezależnie w ramach Stowarzyszenia KEJ-OS-THE-AT-ER, które od 2004 r pracuje na rzecz popularyzacji idei Nowego Cyrku jako formy sztuki.

Kolektyw KEJOS to przede wszystkim grupa artystów, która w swej pracy skupia się nad wykorzystaniem technik cyrkowych jako środka wyrazu równorzędnego z innymi formami performatywnymi takimi jak teatr, taniec, muzyka czy multimedia. Spektakle grupy łączą w sobie różnorodne dziedziny sztuki uporządkowane, podobnie jak w teatrze, według pewnego scenariusza, tematu i historii. W odróżnieniu od tradycyjnego cyrku, pokazy kolektywu stanowią nie tylko serię sztuczek lecz spójną artystyczną wypowiedź.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice