Spektakl „Jaś i Małgosia”

Spektakl "Jaś i Małgosia"

Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek. Robert Dorosławski – autor scenariusza opartego na bajce J. i W. Grimm i jednocześnie reżyser spektaklu – opowiada historię na nowo, zupełnie inaczej.

„Jas i Małgosia” to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy!

Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze mają ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpadają w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.

W spektaklu Teatru Dzieci Zagłębia pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych, bajkowe drzewa i przebiegłego kocura.

Spektakl jest łatwy w odbiorze, nawet dla bardzo małych widzów. Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód. Po takiej podróży dzieci jeszcze długo nucą piosenki ze spektaklu.

O powodzeniu „Jasia i Małgosi” w dużej mierze decyduje także zespół aktorski TDZ i jego doświadczenie nie tylko w kreowaniu ról, ale także w ilustrowaniu prawd, jakie niesie ze sobą każda bajka.

Termin: 28.10.2017, godz. 16.00

Bilety: 18 zł. (dziecko), 20 zł. (dorosły) 

Dla dzieci od lat 3

Czas trwania: 1godz. 25min. (w tym przerwa 20min.)

Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia, ul. Teatralna 4, Będzin

 

Źródło: TDZ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice