Spektakl ‚Pstryk! I wszystko jasne..!’, Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin

Przedstawienie, będące częścią akcji „Bezpieczniki TAURONA”, stawia sobie za cel zapoznania najmłodszych dzieci z problematyką działania światła i prądu. Partnerem spektaklu jest TAURON Dystrybucja.

W trakcie spektaklu, podążając za przygodami bohaterów bajki, widzowie będą się uczyły zarówno terminologii związanej z elektrycznością, jak również zasad bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi. Bohaterowie spektaklu w poetycki sposób opowiedzą o zasadach działania kabli, wtyczek i żarówek i pozwolą dzieciakom je zobaczyć, dotknąć i uruchomić. A jednocześnie zwrócą w sugestywny sposób uwagę na to, jakie prąd może nieść ze sobą zagrożenie.

Bohaterami bajki są dwie postacie bliskie emocjonalnej wyobraźni dziecka. Pierwszym bohaterem jest Cimci-Rymci – niemowlaczek. Drugim: Byczek Tauronek, starszy, bardziej doświadczony i dynamiczny. To on uczy młodszego Cimci-Rymci (a równocześnie całą widownię) jak należy obchodzić się z elektrycznością. Kolorystyka kostiumów obu bohaterów została tak przemyślana, aby na tle różowo-malinowej scenografii wszystkie gesty i ruchy były bardzo czytelne dla maluszków.

Ponieważ spektakl opowiada głównie o świetle, twórcy przedstawienia zwrócili szczególną uwagę na jakość i barwność tego elementu spektaklu. Dzięki uruchomieniu najnowszych projektorów świetlnych, widzowie doświadczą przepięknych wrażeń estetycznych. Wielokrotne zmiany kolorów skorelowane z grającą w tle muzyką, ciekawe zmiany planów świetlnych zapewnią niezapomniane wrażenia.

Podobnie jak w poprzednich realizacjach w ramach BABY SCENY, także i w najnowszy przedstawieniu dziecięca widownia zostaje umieszczona bezpośrednio na scenie.

 

UWAGA BARDZO WAŻNA!!!
Ze względu na specyfikę spektaklu oraz wygodę maluszków organizator prosi o zapewnienie sobie i swoim podopiecznym lekkiego obuwia zmiennego (mogą być skarpetki). W przypadku braku obuwia zmiennego teatr posiada ochraniacze na obuwie. Zmiana obuwia obowiązuje wszystkich widzów!

 

Termin: 27.09.2916, godz. 10.00

Bilety: 15 zł dziecko, 20 zł dorosły

Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana,  ul. Teatralna 4, Będzin

źródło: www.teatr.bedzin.pl

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice