„Szczurołap” – Nowy spektakl Teatru Ateneum

Szczurołap

 

Spektakl „Szczurołap”

Rzecz o nieco sensacyjnym wątku i ciekawie zbudowanej intrydze, która – jak dobry kryminał – trzyma widzów w napięciu do końca przedstawienia, adresowana jest do dzieci w wieku szkolnym.

Legenda o szczurołapie, znana m.in. z baśni braci Grimm inspiruje artystów od wieków. W sztuce Bogumiły Rzymskiej mamy dwa walczące ze sobą światy: zmilitaryzowane, policyjne miasto zarządzane przez Burmistrza oraz podziemną krainę Białych Szczurów, które wierzą, że były kiedyś ludźmi i jeśli uda im się zdobyć złote pióro, być może wrócą znów do ludzkiej postaci. Cała energia i wysiłek mieszkańców koncentruje się na tym, by do tego nie dopuścić; nawet pozdrawiają się słowami: sprawdź pułapki, zanim się położysz.

Syn Burmistrza zaprzyjaźnia się jednak z Białym Szczurem, na którego obławę przygotowuje całe miasto. Wzajemna lojalność chłopca i osaczanego zwierzęcia odmienią losy obu bohaterów i sprawią, że ojciec w porę dostrzeże, co w jego życiu jest naprawdę ważne.

„Szczurołap” to inscenizacja w reżyserii jednego z najlepszych polskich twórców teatru lalkowego, z oryginalną plastyką znakomitej litewskiej scenografki, inspirowaną malarstwem Velásqueza łączy żywy plan i lalki (płaskie formy).

W Szczurołapie zobaczymy Grzegorza Eckerta (Chłopiec), Katarzynę Prudło (Biały Szczur), Jacka Popławskiego (Burmistrz) oraz Martę Popławską (Sekretarka, Biały Szczur III) i Aleksandrę Zawalską (Strażnik, Biały Szczur II, Wąż)

 

Termin: 23.01.2016, godz. 11.30

Bilety: 20 zł (w weekend)

 

Miejsce: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, ul. Św. Jana 10, Katowice

Źródło: Ateneum

 

Zapowiedź spektaklu i fragmenty można zobaczyć TU …

 

Poniżej zdjęcia z prób (foto: Tomasz Zakrzewski)

 

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice